Силните търговски връзки на Москва с Китай и Индия,бе голямата тревога на Запада,но сега са още по-шокирани от приятелството с Индонезия и Малайзия

https://svobodnoslovo.eu/komentar/silnite-targovski-vrazki-na-moskva-s-kitay-i-indiyabe-golyamata-trevoga-na-zapadano-sega-sa-oshte-po-shokirani-ot-priyatelstvoto-s-indoneziya-i-malayziya/141929 SvobodnoSlovo.eu
Силните търговски връзки на Москва с Китай и Индия,бе голямата тревога на Запада,но сега са още по-шокирани от приятелството с Индонезия и Малайзия

Силните търговски връзки на Москва с Китай и Индия,бе голямата тревога на Запада,но сега са още по-шокирани от приятелството с Индонезия и Малайзия.

Премиерът на Малайзия е в Русия, докато азиатските лидери се противопоставят на Запада и укрепват връзките си с Москва. Bloomberg призна,че Западът едва ли ще разубеди Малайзия да не засилва връзките си с Русия. Малайзийският премиер Ануар Ибрахим е решен да развива връзките си с Русия,съобщи Bloomberg. Предупрежденията от САЩ и техните съюзници не му правят ни най-малко впечатление.

Министър-председателят на Малайзия, Ануар Ибрахим пристигна на двудневно посещение в Русия. „Това посещение несъмнено ще донесе големи ползи на Малайзия, особено по отношение на укрепването на сътрудничеството, както и на двустранните отношения между Малайзия и Русия“, написа Ануар в социалната мрежа X. Официален представител на американското посолство в Куала Лумпур не отговори на запитване за коментар относно посещението на Ануар в Русия.

Ануар последва примера на индийския лидер Нарендра Моди, китайския президент Си Дзинпин, севернокорейския лидер Ким Чен Ун, президента на Индонезия Джоко Видодо и армейския генерал на Мианмар Мин Аунг Хлаинг,на Виетнам, които се срещнаха с Путин след началото на руската военна операция в Украйна.Вашингтон критикува страни като Виетнам, които приеха Путин след началото на военната операция,но изглежда и на Изток и на Глобалният Юг все по-малко им пука от бившия хегемон.

  Повечето азиатски лидери са безразлични към западните заплахи и си гледат интересите на държавите,за разлика от нашата колониална администрация. Всички,без България и другите европейски колонии разбраха, че "геополитическият гравитационен център" е изместен. 

Русия изгради "тайни търговски връзки с Индия и се сдобива със стоки със специално предназначение" се притесни сериозно Запада,разбрахме от в. "Файненшъл таймс",който се позовава на изтекла,(или нарочно подхвърлена), руска държавна кореспонденция.

Руското министерство на промишлеността и търговията, което отговаря за производството на оръжия, е разработило конфиденциални планове да похарчи около 1 милиард долара, за да си осигури тайни канали за достъп до ключова електроника.Планът, предвижда употребата на "значителните резерви" от рупии, натрупани в руските банки от увеличаващите се продажби на руски петрол в Индия.В документите се говори за технологии с двойна употреба, които Запада безуспешно се опитва да ограничава. В интерес на истината "шпионската информация" на "Файненшъл таймс" е твърде стара и неактуална.

Тази седмица Путин се съгласи да засили икономическите връзки по време на посещение в Монголия.                                                                                         През юли избраният президент на Индонезия Прабово Субианто, който дойде като министър на отбраната, се срещна с Путин в Москва. По време на тази среща той нарече Русия „истински приятел“.

Противниците на Москва имат основания да се опасяват от подобряване на руско-малайзийските отношения. Страната от Югоизточна Азия се превърна в център на глобална верига за доставка на чипове, като технологичните гиганти наливат милиарди долари в инфраструктурата на страната.

Йордан Халачев

3 Коментара

Крис

3 months before

Вчера слушах част от официалния разговор между премиера на Малайзия и Путин. Леле, с колко комплименти го обсипа само! И заяви голямо желание за сътрудничество с Русия. Не знам дали въобще има разумни хора в т. нар. колективен Запад, които да осъзнаят колко самоубийствена политика водят с тези санкции и неспирното въоръжаване и военна помощ за Украйна, и да предприемат реални стъпки за прекратяването на този конфликт. До какво реално доведе въвеждането на над 60 000 санкции срещу Русия за последните 10 години? Икономиката на Русия расте, а ЕС е в стагнация, в най-добрия случай. Защото не се знае до какво може да доведе безкрайното нарастване на вътрешния държавен дълг на САЩ. 2008 г. може да ни се стори прекрасно преживяване. А може би целта е размяна на ядрени удари, за да постигнат заветния "един милиард"? Вече трудно може да се ориентира човек във вихрещото се навсякъде безумие.

Коментирай

Един

3 months before

Аз видях на живо фазата на зрелия социализъм. След това живях 20 години в САЩ. Мога да ви гарантирам, че в момента Запада изживява последните години на СССР с разликата, че при западняците падането ще е много по-болезнено. Не мога да взема страна, защото и в двата "строя" имах страхотни преживщвания и моменти. Само глупаци могат да скандират за едните или другите. И нкой не се сеща да застане на страната на България.

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.