Александър Шопов, КНСБ: Ако няма чуваемост, след Великден София може да е без градски транспорт

https://svobodnoslovo.eu/bulgaria/aleksandar-shopov-knsb-ako-nyama-chuvaemost-sled-velikden-sofiya-mozhe-da-e-bez-gradski-transport/160122 SvobodnoSlovo.eu
Александър Шопов, КНСБ: Ако няма чуваемост, след Великден София може да е без градски транспорт

Ако няма чуваемост и конструктивен диалог транспортните синдикати ще предприемат и по-радикални мерки като спиране на градския транспорт в София изцяло.

Това изтъкна пред БНР-Радио София Александър Шопов, председател на Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ.

"Още в първите срещи в Столичната община заявихме, че няма да допуснем отново символично увеличение. Днес не успяхме да намерим общ език, но разговорите продължават. В Министерството на финансите входирахме протестната декларация. Там сме написали хубави неща, но финансовата част е най-важната", изтъкна Шопов.

От финансовото министерство заявяват, че в бюджета на държавата за тази година има ръст на субсидията за вътрешноградски транспорт със 17 милиона лева, но по думите на профсъюзния лидер, те "ще стигнат за малко над 100 лева увеличение".

"Искаме решенията да се взема на масата на преговорите, но се наложи да се стигне дотук. Търпението ни се изчерпва. Очакваме след Великден среща, на която всички страни да седнат на масата за да се намери изход, а не да прехвърлят отговорности", допълни Шопов.

Той припомни, че София внася най-много данъци и осигуровки в държавния бюджет. Капиталовите разходи никога не се изпълняват, както се залагат и в това перо може да се намери резерв за заплатите.

"Това бихме предложили, ако ни поканят на среща."

fakti.bg

2 Коментара

Китай

1 day before

Внесете автономни градски коли без шофьор. Само по GPS и определен маршрут. Метрото също може да е автоматизирано и управлявано от ИИ. Тролеи и трамваи са готови за управление от ИИ без намеса на хора. Само Централен Диспечер следи и контролира. Иначе тези ще ви изнудват до Второ пришествие.

Коментирай

Иван Пеев

23 hours before

А бе, стига с тази София! Намалете населението й с 50% и всички проблеми ще изчезнат. Как може да сте толкова тъпи! Пари трябват и за другите населени места в страната, стига с тази столица! Велико Търново да стане столица, софиянци да го духат...

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.