Този човек все повече ме изумява.
По обичайното правило от едно време “Моля, другарко, пък Манолчо ма бий” в детската градина “Чучулига” в кв. Максуда, Коцето Копейкин се оплакало вчера на всеки, за когото се сетило, по повод, че не му обръщат вече никакво внимание в Парламента, не щат да го слушат него и Цончо, и приемаме еврото от 2026 г. Написало 52 жалби.
Текстът на самите жалби не е известен, но си представям двамата с Йовка какво може да са сътворили, и ми става хем тъжно, хем смешно, хем ме е срам. Те са молби “за помощ за спирането на незаконното вкарване…”, както Коцето пише буквално във ФБ профила си. Няма спиране при вкарване, да знаеш! Това първо.
Второ, когато ни съобщаваш за 52 писма до “всички президенти и министър-председатели” в ЕС, това няма как да е вярно, понеже страните членки са 27, и писмата би трябвало да са 54, щом са до “всички”, нали така.
Трето, в X-ти клас, Коце, се учи какво е монархия и кои са монархиите в Европа. В ЕС членуват и монархии, моето момче, и те са 6 на брой - Белгия, Нидерландия, Испания, Швеция, Дания, Люксембург. Там, да знаеш, нямат президенти; държавен глава е монархът (крал или кралица), ясно? На кого си писал ве, патриотино образован? Шестте ти писма за тези страни нямат адресати, освен ако не си се объркал, и си повишил някой крал в президент.
Четвърто, искаш ли да прогнозирам колко от тези, на които си писал, ако наистина си писал, а това не е поредният ти цигански кьорфишек, ще ти обърнат внимание? Николко. В Европа няма луди начело на властта, като у нас.
Пето, мисля си, че ти тайно си писал, няма как да не е така, и до един чичко на Изток, да даде някоя рубла, пардон, някое евро, за да има за харчилък и за имоти.
Шесто, , последно, един съвет от мен: Оплачи се на Арменския поп, ама и той няма да ти обърне внимание, знаеш защо.
Петър Иванов
Иванов
4 hours before
На живо от протеста срещу приемане на еврото ДНЕС ЕВРОКОМ. Много рубладжии станахме ей, а Радев и той сигурно получава рубли. Никога не сме били по разделени от сега. От една страна Борисов, Пеевски и някой друг академик, от другата страна ние простите, стадото, което не иска еврото и обещаното щастие, щото вече се наситихме на него.
Коментирай