Конкурса за нотариуси е спечелен от дъщерите и синовете на действащите нотариуси и магистрати от ВАС и други съдилища!

https://svobodnoslovo.eu/bulgaria/konkursa-za-notariusi-e-spechelen-ot-dashterite-i-sinovete-na-deystvashtite-notariusi-i-magistrati-ot-vas-i-drugi-sadilishta/144086 SvobodnoSlovo.eu
Конкурса за нотариуси е спечелен от дъщерите и синовете на действащите нотариуси и магистрати от ВАС и други съдилища!

Конкурса за нотариуси е спечелен от дъщерите и синовете на действащите нотариуси и магистрати от ВАС и други съдилища!

Имало едно време в България фамилии нотариални, които заедно с други фамилии магистрати упрвляват задкулисно, а може би и самите те са управлявани от други  и  диктуват  правилата на бедната ни корумпирана и разединена държава!

Тези фамилии досущ като мафиотските назначават децата си на нотариални, съдийски и прокурорски  места, като играят „фарса” на провеждането на непрозрачни конкурси, при които казусите предварително стават известни на лицата, които ще спечелят конкурсите. Макар за кадруването да се разказват легенди, тази година  конкурса за нотариуси проведен през август 2024  печели класацията за най-нагласен конкурс от години насам.

„Конкурса” е събрал децата на повечето видни нотариуси от гилдията и както е видно,   не е едно семейство  ще се събере за да се облагодетелства от сладката нотариална работа, която не е за  „простосмъртни” юристи. Разбира се „фамилиите”, които се изживяват в малката ни държава, почти като мафиотските фамиилите на  Бонано, Лукезе и Гамбино не трябва да пропускат външни хора да влязат в техните среди, но се налага да  приемат за нотариуси, някои от  децата на видни  магистрати.  В повече случаи нотариусите са обвързани в бракове или съвместно съжителство с магистрати,  за да се затвърди властта и сферата на влияние, а тези които не са в такива съюзи,  разбира  имат задължението да върнат услуги по разпределение на апетитни дела и/ или тяхното решаване..

Резултатите от писмения изпит както стана известно за всички са следните: Кандидатите получили 5 и повече са точно толкова , колкото е броят на  свободните места за нотариуси в страната. Отличниците решили добри и много добри оценки писмения изпит са все децата на описаните по горе фамилии,  които се изживяват като хора със “синя кръв”.

Разбира вероятно е съвпадение , че от 419 души явили се на конкурса, представилите се с отлични резултати на писмения изпит са около 54 души, които макар и без никакъв или кратък юридически стаж, са успели да решат казуса с  оценки над 5 , за разлика от колегите им 350 юристи, които не са от „фамилиите” и макар да са със дългогодишен стаж и опит във различни сфери на правото, са получили  оценки от  2.20 до 3.20.

Предполагам, че става въпрос за чиста  случайност, а на за нагласен конкурс. Анализирайки внимателно резултатите от  писменият изпит проведен през август тази година, става ясно, че  всички кандидати с много добри резултати са дъщери и синове на видни нотариуси и на някои мастити магистрати:

Ето   публикуваните резултати по долу, като  изброяваме само част от имената на кандидатите за нотариуси, явили се на конкурса и успели да решат много добре казуса.

    1.Със отличен успех оценка 5.80 на писмения изпит се е представила Десислава Чернева, дъщеря на известната съдийка, която е избрана за  заместник председателка на Върховен Административен Съд- Мариника Чернева . Таткото на отличничката, съща е нотариус във Варна -Стилян Димитров Чернев.

2.Кандидат нотариус Орлин Танев е  също отличник с оценка 5.60 , чийто известен баща е  председателя на Нотариална камара  Димитър Танев

3.Христина Йонкова Литова, която е помощник нотариус във София е дъщеря на известния столичен нотариус Йонко Христов Литовски

4.Силвия Дахтерова- дъщерята на един от най- известните в България нотариуси Иван Дахтеров съща е от печелившите кандидати.

5.Огнян Липчев друг кандидат нотариус представил се блестящо е сина на съдия Благовеста Любомирова Липчева съдия  от Върховен Административен Съд.

 6. Петър Обретенов е развил чудесно решение на казуса, но не си и помисляйте, че това е поради факта, че баща му  Обретен Петров Обретенов е нотариус на Балчик

7. Мартин Благоев също е прославил фамилията си,  точно като брат му

8. Петър Благоев , който също  е кандидат на този конкурс. Убедени сме че това си е плод на труда и подготовката на двамата братя и няма никаква връзка с  майка им видната нотариуска Валентина Благоева.

9. Кандидата Светослав Микушински  макар и  да е син на прочутия нотариус Светлин Микушински нямаме съмнение, че се е подготвил  без никакви протекции.

10. Стела Катранджиева дъщерята на друг не по-малко известен софийски нотариус Красимир Катранджиев е сред кандидатите с високи оценки на изпита.

13.Кандидата  Митко Басаров от Варна, който е помощник нотариус е съдружник на адвокат Паскал Гонов , чийто майка е видната варненска нотариуска Людмила Паскалева Гонова.

14. Кристиян Тенев син на нотариус Людмила Тенева, преместена от Велинград във София

15. Кандидата Иван Тинков син на нотариус Лиляна Тинкова

16. Михаил Стоянов друг кандидат с добър резултат от конкурса  е сочен за фаворит на Георги Чолаков – председателя на Върховния административен съд. Младият мъж с лекота печели конкурси за желани позиции в съдебната система, като очевидно сега се е насочил към апетитното нотариално място.

Останалите взели конкурсния изпит са помощник-нотариуси, които вече работят в системата, а именно, като не всички са изчерпателно изброени по долу:

Помощник нотариус Цондю Цондев, Костадинка Георгиева Кръстева, Радостина Полихнова, Николай Атанасов Писаров

Разбира се това е само част от информацията за класиралите се на конкурса за нотариуси проведен тази година.

От години се знае, че място за нотариус се наследява и разбира  се плаща , ако не с пари  то със взаимно-зависимости, но на практика виждаме, че това е съдбата на всички конкурси, които се провеждат в България. Реална съдебна реформа няма да има, докато така наречените „ фамилии”  нотариални и магистратски си разпределят тортата и назначават децата си и своите протежета, като въобще  не допускат външни хора в системата. И докато народа мизерства и бяга по чужбина за парче хляб, съдебната система , заедно с нотариалната гилдия все повече се корумпира.

За каква реформа във съдебната система тогава можем да говорим? Конкурсите продължават да се дирижират от същите тези „Фамилии”, които са обсебили властта и продължават да си правят взаимно услуги , помагат си и се тачат.

На практика, корупцията и шуробадженачеството е станало норма. Всеки е човек на някой, и дължи услуга на друг, няма независими хора в тези среди. Ясно е че единствения начин да се направят някакви промени е като  се направят конкурси, които да са прозрачни и да бъдат от съвсем външни лица извън съдебната и нотариална гилдия, каквито са и исканията за промени във  съдебната система от Европейската Комисия.

Докато не се започне на чисто и в системата не започнат да влизат нови хора,  а продължават да се  провеждат конкурси като този за нотариуси, съдебната реформа  ще остане за България  само  една химера!

http://pogled.eu

27 Коментара

moitoi

1 month before

А за всичко беше ВИНОВЕН Нотариуса ???Лека му ПРЪСТ !!!

Коментирай

Анонимен

1 month before

Най-много ощетени са 13-те участвали в конкурса с оценка 3.80, това означава при 5 членна комисия, че 4-мата членове от тях са писали 4-ки, а един 3-ка /за да не ги допуснат нарочно/. Само и само да не се обърка схемата на допуснатите /за да има по-малко конкуренция на устния изпит/. Това е голяма излагация за комисията и трябва да се провери работата на комисията!

Коментирай

Йени

1 month before

Конкурсите за заемане на юридичетки позиции са плод на немократичните промени, с цел, посочена в статията и никой закон няма да ги отмени, за да се запази статуквото. А как майките и бащите на спечелилите конкурса са на местата си? Те никога не са се явявали на конкурси, защото по тяхно време не е имало такива.

Коментирай

Kalin

1 month before

Чудесна статия! Още малко поровете и ще излезе още информация.

Коментирай

Язе

1 month before

А, добрутро. Цялата държава е на този принцип от 80 години насам. На това му се вика "Рускии мир" а преди 120 г. Крепостно право. Крепостните имат право да нямат право. Техните деца учат в общите училища, а тези на елитарните касти съответно в елитните. Крепостните си остават роби до гроб, касетите понякога се менкат по върховете но все те са управляващи. Сега реват, че хората бягали на запад и типично по руски запада е виновен. Докато не се лустроса тази руска кочина и не се скъсат всякакви отношения с Русия, бял ден няма да видим.

Коментирай

Иван

1 month before

Статията има нужда от още малко допълнение, за да не останат сърдити деца на нотариуси, които не са споменати. Александър Димитров - син на Росица Рашева Александър Пенков - син на Соня Панчева Цондю Цондев Няма как да пропуснем и приближените до нотариусите, а именно помощниците - Антоанета Грозева, Асен Запрянов, Бистра Няголова, Костадинка Кръстева, Николай Писаров (помощник на Весела Ивчева, която очевидно има влияние след като успя да премести дъщеря си тази пролет в София), Явор Ташев.

Коментирай

Иван 2

1 month before

Ще бъде неприемливо да не отбележим и Мария Маринова - нотариус в Своге и прокурорска дъщеря, която не е много ясно дали честно е спечелила мястото си в Своге, предвид поправения изпитен протокол от 2015 (впрочем това е последният изпит, в който кандидатите са споменати с три имена и са посочени оценките на всеки от комисията) Трябва да споменем и съдията по вписвания Ива Минкова. Макар изкарала само 4.60, ще е интересно къде е класирано протежето на настоящия председател на НК - Димитър Танев.

Коментирай

Иван 3

1 month before

Интересно е и очевидно допустимо нотариуси от камарата да пишат казусите за изпита. Кой друг би бил по-подготвен по вещно право от тях? От друга страна няма как всички изкласили да не решат казуса. Изключвам възможността, поради прозрачността на изпита, кандидаите да са се сдобили с казуса и решението предварително. Предполагам просто материята се учи по време на разговори очи в очи, стари обучават млади, а младите благодарят подобаващо.

Коментирай

Габриела

1 month before

Забелязах, че масово се посочват отрочетата на съдии от ВАС, някой пропуснал ли е, че детенцето на съдия Захарова от ВКС също е отличник? Случайно ли не я споменаваме или за добрите сили всичко е позволено?

Коментирай

Ицо Торбалан, съдебен реформатор

1 month before

Открийте топлата вода!

Коментирай

Захарова

1 month before

Кое е детето на съдия Захарова? Дайте инфо, за да разберем. Колкото повече се пише, толкова повече ще излезе истината.

Коментирай

ВКС

1 month before

Кое е детето на съдия Захарова?

Коментирай

Микушински

1 month before

Детето на съдия Галина Захарова е всъщност сина на Светлин Микушински, който е посочен в статията по номер 9, така че всичко си е съвсем точно. Детето очевидно много е чело с такива родители на високи постове.

Коментирай

Габриела

1 month before

Съдия Захарова е съпруга на нотариус Светлин Микушински, а от брака си имат едно дете. В статията удобно се сочи таткото, но не споменаваме майката. Информацията се открива елементарно в Гугъл, ако си потърсил или е по- удобно да я скриеш?

Коментирай

Маги

1 month before

Когато някой не успее в нещо, не си казва ще опитам следващия път, а си казва КОРУПЦИЯ, понеже най-лесно се оправдава така. Имам познати, които се явяват на магистратски изпити по 10 пъти и печелят на 11-тия и не се отказват, просто се подготвят все по-добре. И наистина няма нищо ненормално в това когато си бил помощник на баща си/майка си да имаш необходимите знания и съответно утре гражданите да получат необходимата услуга, предоставена от нотариуса, по най-добрия начин.

Коментирай

Анонимен

1 month before

Синът ми завърши скоро право, много добър успех,след това още изпити за добиване право за да работиш,кой го измислили това нещо!? Спокойно може да се окаже,че си учил "за тоя кой духа", напразно!Ужасен ужас, навсякъде "свински черва",навързана работа!

Коментирай

НеНотариус

1 month before

Хайде, нотариусите се активизираха, родата им също! Щом изпитът е толкова честен - да се извадят на бял свят оценките, които комисията е писала, да има достъп до работата на всеки и най-важното - да се публикува казусът с верните отговори, които са служили като основа за оценките на комисията. Защо спряха да се посочват кандидатите с всичките им имена и защо няма видимост кой за кое място е кандидатствал? Всичко е опорочено. Не ми обяснявайте кой какви проблеми обсъжда вкъщи. Точно на вечеря сядат и си говорят за регулацията през 1916 год. или за непълно осиновяване, или реституция по ЗОЕПГНС. Всичко е съшито с бели конци. Цялата ни съдебна система е такава - корумпирана. А членовете на комисията - едната ще е новият председател на Камарата, другата стана зам.министър, третата председател на БТПП, Бонка Дечева сиг ще я направят конституционен съдия за благодарност. Много грозно е всичко и подигравка с всички знаещи и можещи юристи.

Коментирай

Асото

1 month before

А е толкова лесно. Маха се квотата, пускат се всички на пазара и който оцелее. Ма да ги направят и съдебно отговорни

Коментирай

Асото

1 month before

А е толкова лесно. Маха се квотата, пускат се всички на пазара и който оцелее. Ма да ги направят и съдебно отговорни

Коментирай

лъчо

1 month before

Крайно време е специална комисия Да разследва всеки един магистрат как е станало такъв на кого е платил евентуално

Коментирай

Годо

1 month before

Т,ва да те удря в тумбака чекмеджето с печата си е ДНК дарба...

Коментирай

Годо

1 month before

Т,ва да те удря в тумбака чекмеджето с печата си е ДНК дарба...

Коментирай

Четящ

1 month before

Явно авторът е бил доста емоционален и много е бързал докато пише текста. Как да взема на сериозно статия написана с толкова грешки? Има нужда от редакция - не като съдържание, а като текст. Добре е да имате редактор, а ако вече имате, намирайте време да му предоставяте материалите за редактиране преди публикуване.

Коментирай

Четящ

1 month before

Явно авторът е бил доста емоционален и много е бързал докато пише текста. Как да взема на сериозно статия написана с толкова грешки? Има нужда от редакция - не като съдържание, а като текст. Добре е да имате редактор, а ако вече имате, намирайте време да му предоставяте материалите за редактиране преди публикуване

Коментирай

до четящ

1 month before

да, и аз почти същото щях да напиша! толкова много грешки в една статия, направо мъчение!

Коментирай

556

1 month before

В Царево новия нотариус вече си търси помещение за нотариална кантора.Още не са минали устните изпити и вече търси голямо помещение. Откъде тази сигурност, че той е спечелилия кандидат.Представяте ли си каква мафия е този конкурс!!!

Коментирай

Анонимна

1 month before

Здравейте на всички! Отдавна следя темата и ще оставя и моето мнение. От всички помощници деца в статията и коментарите има и такива, които си разбират от работата повече от членовете на комисията. Редно е да знаете кои са те. Не слагайте всички под общ знаменател. В развитите страни това да си помощник е задължително условие, а в България дори не е предимство. Докато насочвате вниманието си да "осветявате" помощниците, любовници и съпрузи извън "системата" се нагнездват. Кандидати без стаж в сферата, пеналисти и служители на министерството стават нотариуси, а помощници с 10+ години стаж повече не се явяват по конкурси. Съветвам всеки, преди да обижда, да провери кой от кандидатите каква кариера има и да сподели кой какви впечатления има от него. Най-нормалното нещо е да си нотариус в друг град или да си помощник-нотариус по заместване, за да стане нотариус. Съмнително е пеналисти да стават ЧСИ. Помощник-нотариусите тогава да стават Главни прокурори, членове на ВСС и върховни съдии.

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.