Учителка в детска градина в Пловдив накарала дете да отпуши тоалетна с голи ръце

https://svobodnoslovo.eu/bulgaria/uchitelka-v-detska-gradina-v-plovdiv-nakarala-dete-da-otpushi-toaletna-s-goli-race/158774 SvobodnoSlovo.eu
Учителка в детска градина в Пловдив накарала дете да отпуши тоалетна с голи ръце

Родители твърдят, че учителка е наказвала детето им в детска градина в Пловдив, карайки го да бърка в тоалетната чиния. След сигнала отговорните институции започнаха проверка в детска градина „Перуника”.

„Случаят е от преди седмица. Когато се прибрах вкъщи ми споменаха, че нещо е станало в детската градина, но не ми казаха подробности. В четвъртък сутрин трябваше да занесем три броя тоалетна хартия на учителката. Но детето не искаше да слиза от колата. Изпада в истерия и повтаряше: ”Тоалетната хартия! Тоалетната хартия!”. Успокоихме го и то влезе в сградата. Малко след това видяхме госпожата и я попитахме какво се случва”, разказа бащата, подал сигнала срещу учителката.

По думите му тя разказала, че няколко пъти детето му е обвинявано, че е запушило тоалетната с хартия. „Обвинявани са и други деца, които са си признавали. Но не са били наказвани. В случая с моето дете, което не си е признало, му е било казано: ”Ела да отпушиш тоалетната чиния с голи ръце”, разказа бащата.

И допълни:”Детето изпадна в истерия. Няма как да опиша това състояние. Първо се опитах да говоря с учителката, която вместо да дойде да посрещне детето, дойде да провери дали си е заключила колата. Отказа да ми каже защо е накарала детето да чисти тоалетната с голи ръце”.

От г-жа Филчева, която е с 22 години педагогически опит и работи в детската градина от 7 години, е било поискано писмено обяснение. „Тя обясни, че действително е накарала детето да извади хартията от тоалетната. Не е това начинът да се накаже детето. Като педагог, родител и баба разбирам ситуацията, която е недопустима, и не подкрепям по никакъв начин случилото се”, категорична беше директорът на ДГ "Перуника" Красимира Малинова.

Други родители обаче подкрепиха учителката. „Г-жа Темелкова е чудесен човек и педагог. Нашите деца много я обичат. Честно казано детето, за което става въпрос – създава много проблеми в групата. Нито едно от децата ни не е разказало, че Виктор е бъркал в тоалетната”, заяви майка, дошла да подкрепи педагожката.

Зам.-кметът по образование на Община Пловдив Владимир Темелков подчерта, че проверката по случая тече и в момента. „Имаме писмени обяснения от учителката и наистина това се е случило. Останах изненадан от случилото се. Не смятам, че това е правилният педагогически начин за възпитанието на децата, дори те да са квалифицирани като проблемни”, подчерта той. И допълни, че проверката ще приключи тази седмица.

fakti.bg

6 Коментара

Лигльовци

1 day before

Кви ще ги правите тия отглеждани лигльовци после!?

Коментирай

Здрави нрави

1 day before

Точно така трябва- възпитателна и образователна цел, после няма да има други запушвания. Ами учителката къде да отиде на тoaлетна, като е запушена?

Коментирай

Бай Иван

1 day before

Като е запушил тоалетната, да си я отпуши сам! Вие какво искате, учителката ли да ходи да я отпушва? Кой знае, какво е хвърлил в нея. Гледах предаването по телевизията и мисля, че този лигльо е редно да си оправи белите, които е причинил! Е разбира се не трябва да бърка с ръце, но това ми се струва, че е измислица на детето или баща му.

Коментирай

Да кажа.

1 day before

Като я е запушил, също е бил с голи ръце.

Коментирай

гост

1 day before

Голяма работа, това е решението на проблема. Като е запушил, ще я отпуши и повече няма да му минава през ум да я запушва. Ама, като му застанат зад гърба мама, тати, телевизии, психолози и всякакви, лигльото ще надига глава и пак ще запушва, че и по-големи бели ще прави. Докато изреват и защитниците му.

Коментирай

гост

1 day before

Голяма работа, това е решението на проблема. Като е запушил, ще я отпуши и повече няма да му минава през ум да я запушва. Ама, като му застанат зад гърба мама, тати, телевизии, психолози и всякакви, лигльото ще надига глава и пак ще запушва, че и по-големи бели ще прави. Докато изреват и защитниците му.

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.