Вода няма, няма и да има, но вие се дръжте! Що е геноцид и защо все на нас се случва?

https://svobodnoslovo.eu/bulgaria/voda-nyama-nyama-i-da-ima-no-vie-se-drazhte-shto-e-genocid-i-zashto-vse-na-nas-se-sluchva/141069 SvobodnoSlovo.eu
Вода няма, няма и да има, но вие се дръжте! Що е геноцид и защо все на нас се случва?

Търсете нови водоизточници... някъде... Трябват поне 12-14 млрд лева за водния проблем. По-добре да са 100 милиарда и ще решим въпроса след 5-10 години, оптимист е бивш министър на околната среда и водите. Жегата е виновна, трябва да се изтърпи... Това съветват представители на държавата хората, които бедстват в райони без вода. В отговор получават псувни и клетви. Но едва ли им пука.

Човек може да издържи без кислород три минути. Без храна 30 дни. Без вода – 3 дни или 72 часа. Толкова продължава задържането под стража за извършено престъпление. Но в ареста, където условията са лоши по подразбиране, все пак дават вода на арестантите.

Вода обаче не получават жителите на над 360 селища в България. И не от ден, два или седмица, а от месеци, а някои са в ада на безводието от години. Как живеят хората там? Идете и ги попитайте. Или експериментирайте в къщи с децата си и възрастните си родители без да пиете, да се миете и да готвите няколко дни. Ако някой остане жив, да набере 112…

По официални данни в момента над 500 000 българи са без вода или са подложени на воден режим. И понеже това не е станало доброволно, се приема, че са поставени в екстремната ситуация умишлено. Или поради отказ на оторизирани служители да изпълнят задълженията си по закон. От тях трябва да се търси сметка.

Съгласно Конвенцията за предотвратяване и наказване на престъплението геноцид, приета с резолюция 260 (III) на Общото събрание на ООН от 9 декември 1948 г., „геноцид означава действия, извършени с намерение да се унищожи, изцяло или частично, национална, етническа, расова или религиозна група като такава" (член II), а клаузата cе допълва с: чрез "съзнателното създаване за всяка група на такива условия на живот, които са предназначени да доведат до нейното пълно или частично физическо унищожение." Въз основа на резултатите от геноцида в Руанда, ООН заключи: „Умишлено предотвратяване на притока на питейна вода или вода за напояване на полета, което може да причини или причини суша и провал на реколтата или липса на питейна и/или вода за напояване ... и изкуствено допринасяне за хуманитарна катастрофа поради липса на питейна и напоителна вода. Така липсата на вода попада в квалификацията на геноцид.

Доказателствата са повече от категорични.

Тялото на едно новородено бебе се състои от около 80 процента вода. С възрастта водното съдържание намалява и стига до 60 процента.

Някои органи съдържат изключително много вода - като например окото, което се състои до 99 процента от вода. И мускулите са с високо водно съдържание - около 80%.

Тялото ни губи ежедневно по 2 литра вода - чрез кожата, която регулира температурата в тялото. Бъбреците пък освобождават тялото ни от отровите, отделят течност под формата на урина. Ако не сме пили достатъчно, урината е с по-интензивен жълт цвят. А ако е кафеникава – лошо.

Човек трябва да пие средно по 1,5 литра вода на ден.

Човешкият мозък, както и костният мозък, не могат да функционират без вода - гръбначно-мозъчната течност, която е около 140 милилитра, трябва да се поддържа в достатъчно количество постоянно.

В резултат на липса на вода и дехидратация пострадват всички органи. Ако този процес не бъде спрян навреме, ще възникнат сериозни усложнения и смърт:

· Нарушения в работата на бъбреците и надбъбречните жлези;

· Некроза на мозъчни клетки, с недостатъчно кръвоснабдяване;

· Психични разстройства;

· Нарушения в храносмилателната система (в същото време процесът на транспортиране на необходимите вещества през системата е затруднен);

· Отслабване на имунната система и в резултат на това чести заболявания с инфекциозен характер.

· Основната опасност от този процес е смъртта, която може да настъпи при загуба на повече от 10% от течността.

· Дори ако нивото на водата в тялото се възстанови, смущенията, свързани с този процес, могат да продължат дълго време. Някои от процесите може да са непоправими.

Когато част от населението на една страна е подложено на безводие или воден режим, това не е ли предпоставка за възникване на всички изброени последици? И кой, ако не властите, са отговорни за това?

Знаят се имената на всички по веригата, които отговарят за водоснабдяването и управляват водите на България. Защо спи прокуратурата, а не разследва това мащабно престъпление срещу нацията?  

Фрог нюз

П.П. Най-страшно е безхаберието. Каквото и да се напише, каквито статистики и факти да се посочат, българските политици и управници продължават да нехаят и да дават абсурдни обяснения защо няма вода и, че скоро няма да има. Имат оправдание за всичко, но виновни няма. Тези редове също ще бъдат подминати от чиновниците като поредното досадно писание.

frognews.bg

5 Коментара

ГРАЖДАНКА

2 weeks before

Новината е от 2020г. - "Председателят на Българската асоциация по водите Иван Иванов е избран за председател на Управителния съвет на новоучредения „Българския ВиК холдинг“ ЕАД. Решението за създаването на мега структурата под чиято шапка да минат всички ВиК дружества в страната бе взето в резултат на водната криза в Перник и гласувано от Министерски съвет на 16 януари тази година. Дружеството е със 100 % държавно участие и с принципал министърът на регионалното развитие и благоустройството. Уставният му капитал е в размер на 1 млрд. лв." Тези пари потънаха в един ВиК холдинг, а вода няма!!!

Коментирай

Мирмидон

2 weeks before

Това е странно, Перник го спасяваха по спешност, а сега пасуват. Стачкувайте, хора, затворете пътища и може да ви обърнат внимание временно. А преди изборите поставете въпроса ребром и гласувайте за някой, който ще свърши работа.

Коментирай

ПАВЕЦ

2 weeks before

Вероятно е време да се забрани производството и износа на ток от водоизточници от юни до септември включително?!

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.