Няма ли някакъв предварителен подбор на участниците в "Стани богат", за да не гледаме клети прости хора, които нищо не знаят

https://svobodnoslovo.eu/index.php/bulgaria/nyama-li-nyakakav-predvaritelen-podbor-na-uchastnicite-v-stani-bogat-za-da-ne-gledame-kleti-prosti-hora-koito-nishto-ne-znayat/161334 SvobodnoSlovo.eu
Няма ли някакъв предварителен подбор на участниците в "Стани богат", за да не гледаме клети прости хора, които нищо не знаят

Няма ли някакъв предварителен подбор на участниците в "Стани богат", за да не гледаме клети прости хора, които нищо не знаят и са отишли там за по 2-3000 лева?

Потресаваща некомпетентност и тази вечер, от някакъв студент по журналистика, дотътрил се в София от незнамкъдеси и със самочувствие на бъдещ журналист! Бъдещият журналист обаче не знае, че Лета, Ахерон и Пирифлегетон са реки от древногръцката митология, а на следващия въпрос заявява, че имената Ърнест Хемингуей и Херман Мелвил не му говорят нищо!

Алооу, студенте, който утре ще пишеш новини и ще отразяваш събития, я да си ходиш, откъдето си дошъл и да започнеш да четеш!

Другата пък след него само била чувала името Мери Шели, иначе нагласена и със самочувствие и тя. Вирджиния Улф била в "листата" й за бъдещо четене, а Маргарет Мичъл нищо не й говорела.

Да го прекръстят на "Кой иска да вземе 3000 лева с триста жокера" и да се свършва тази мъка, мисля аз...

Лидия Делирадева

6 Коментара

jvg

1 year before

По - скоро трябва да прави впечатление, че в тая игра, както и в други подобни, няма въпроси, или са много малко, свързани с България.

Коментирай

Люба

1 year before

В предаването "Остани си беден" целта е да си направят шоуто, да привличат публика / обаче в последно време изгубиха много зрители, в това число и мен /. Като усетят, че насреща им седи ерудиран човек, му забиват тъп въпрос и го елиминират още в началото. Та така - хем да правят шоу, хем да им излиза евтино, хем никиту кънчев да си помпа самочувствието, че е най-най от всички и знае всичко за всичките земни кълбета / дали си мисли, че му вярваме?!?/. Много е прозрачен когато е жокер и се прави, че мисли и разсъждава, а преди да си свали слушалката са му казали верния отговор. Айде спрете се с тия номера за идиоти ! Обиждате интелигентните хора и скоро няма да имате качествени участници! Умни и знаещи хора, не ходете там, защото си тръгвате прецакани!

Коментирай

гост

1 year before

Сега е важно да се покажеш по телевизията. Няма значение, че си без знания или демонстрираш откровена неграмотност. Обратното на днешното "Стани богат" беше " Минута е много" преди години, участваха действително знаещи, много ерудирани, хора.

Коментирай

Георгиев

1 year before

Гледането на телевизия, също не е признак на висок интелект г-жо Делирадева

Коментирай

Железният Феликс

1 year before

Стани богат в бг вариант - предвзето, напомпано, с твърде високо и неоправдано самочувствие на най-най знаещите и ерудирани. Сложни и понякога объркващо сформирани въпроси. Типично по новобългарски. Преди много години две предавания радваха и бяха на истинска висота - гости, участници и водещи... Минута е много - което вече го няма - и Какво, Къде, Кога - руската игра, която съществува до днес и е толкова интересна и приковаваша вниманието, както и преди много, много години. когато я излчваха у нас.

Коментирай

Димо Падалски - 17- кратен от Минутата

1 year before

Чудя се кое е по-жалко - предаването или ботовете, критикуващи участниците и бързащи да напишат отговора на даден въпрос след справка с Гугъл.

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.