Шести ден българи блокирани на Малдивите: Не може да се приберем, искаме помощ от държавата

https://svobodnoslovo.eu/index.php/bulgaria/shesti-den-balgari-blokirani-na-maldivite-ne-mozhe-da-se-priberem-iskame-pomosht-ot-darzhavata/186542 SvobodnoSlovo.eu
Шести ден българи блокирани на Малдивите: Не може да се приберем, искаме помощ от държавата

Български туристи, заминали на почивка на Малдивите, вече шести ден не успяват да се приберат у дома.

Причината е в масовите отменени полети и липсата на свободни места след ескалацията на напрежението в Близкия изток, което сериозно наруши въздушния трафик в региона.

По данни на туристите засегнатите са над 100 души, които не могат да се приберат на родна земя.

Част от блокираните сънародници съобщават, че престоят им се удължава неочаквано и това води до значителни допълнителни разходи. Сред тях има и хора с хронични заболявания, които вече остават без необходимите медикаменти, а местните фармацевти не дават медикаменти без рецепта.

„Реално полети почти няма. Има единични връзки към други азиатски държави, но те не гарантират връщане в България“, разказва пред Нова телевизия Величка Димитрова.

По думите ѝ авиокомпанията, с която групата е пристигнала, не осигурява ваучери за хотел. Туроператорът следи ситуацията и презаверява билетите за нови дати, но това не води до резултат.

„Билетите се анулират всеки ден. Нито един човек не е успял да излети с презаверен полет“, допълва Димитрова.

Тя подчертава, че туристите са готови да покрият разходите си, но се нуждаят от съдействие от страна на българските власти, тъй като „възможностите им вече са изчерпани“.

Блокираните българи коментираха, че хотелите на Малдивите спекулират и вдигат ежедневно цените за нощувка. "Под 100 долара вече не се намира хотел", посочи друга българка, която не може да се прибере вкъщи. 

trud.bg

6 Коментара

Помнещ

3 months before

Милите сънародници... Човек да се разплаче и ги ожали... Дали да не започнем да събираме капачки за окаяните нещастници....

Коментирай

Неволята учи. Оправяйте се сами бай ганьовци!

3 months before

Държавата не ви е длъжна че вие си развивате гащите по Малдивите. Никой не ви е длъжен. Има полети от Индия до Китай , от там до Истанбул през Русия. Полети от Индия до Япония от там до лос Анджелис после Маями и накрая Истанбул. Ко ревете че някой ви длъжен да ви прибере. Никой не ви е длъжен богаташчета и зърнати дека крадохте от българите!

Коментирай

Иван

3 months before

Качвайте селфита във ФБ!

Коментирай

Ганю

3 months before

Я само ке питам:" Майка си ли тражите на Малдивите? И чий ГО търсихте тамънка ,че и авион сегинка да ви пратаме?

Коментирай

Ганю

3 months before

Я само ке питам:" Майка си ли тражите на Малдивите? И чий ГО търсихте тамънка ,че и авион сегинка да ви пратаме?

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.