Стотици вярващи последваха чудотворната икона на Света Богородица (снимки)

Пътят от Бачковския манастир "Успение Богородично" до местността Клувията е около 4 км

https://svobodnoslovo.eu/index.php/bulgaria/stotici-vyarvashti-posledvaha-chudotvornata-ikona-na-sveta-bogorodica-snimki/189778 SvobodnoSlovo.eu
Стотици вярващи последваха чудотворната икона на Света Богородица (снимки)

Пътят от Бачковския манастир "Успение Богородично" до местността Клувията е около 4 км

Вярващи от цялата страна последваха чудотворната икона на Света Богородица в литията ѝ от Бачковския манастир "Успение Богородично" до местността Клувията, предава БТА.

Всяка година на втория ден на Великден копие на светинята се изнася от манастирската църква "Св. Богородица", с тържествен звън на камбаните, от игумена на светата обител Велички епископ Сионий, монаси и миряни.

Иконата бе носена от богомолци и предвождана от венец от пролетни цветя.

Много са чудесата, свързани с иконата, и когато се съберат десетки хиляди миряни, тогава Господ чува тази молитва и излива благодатта си над нас, каза Величкият епископ Сионий, игумен на Бачковския манастир.

"Именно заради това се извършват тези литийни шествия - за да бъдем всички заедно около светата икона, да я придружим до мястото, където е била скрита, и да се молим, за да получим Божието благословение", допълни той.

Епископът каза още, че многократно е ставал свидетел на чудеса пред иконата на Света Богородица, както в миналото така и в най-близки дни, но най-великото чудо за нас християните е чудото на Възкресението.

Според преданието иконата е била намерена в скална ниша в местността Клувията преди четири века. Тя била скрита там от османските набези и забравена във времето. След като била отнесена в манастира, иконата изчезва и била намерена отново на същото място.

Затова богомолци и монаси организират литийно шествие до местността, където днес има параклис "Св. Архангели". Пътят до Клувията е около четири километра. Вчера следобед иконата бе върната в манастира.

През целия ден в храма на Бачковската обител се стичаха хора, за да се докоснат до чудотворната икона на Света Богородица, да се помолят и благодарят.

Източник: dir.bg

 

1 Коментара

Милчо

1 month before

И какви са чудесата на копието?Тълпи от баламурници влачат копие,рисувано незнайно от кого и чакат да падне тавана...

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.