Трагедия! 24-годишната майка Ивона изгуби битката с фентанила

Въпреки неистовите усилия на врачанските лекари да я върнат към живота, организмът на младата майка не е издържал

https://svobodnoslovo.eu/index.php/bulgaria/tragediya-24-godishnata-mayka-ivona-izgubi-bitkata-s-fentanila/195281 SvobodnoSlovo.eu
Трагедия! 24-годишната майка Ивона изгуби битката с фентанила

Въпреки неистовите усилия на врачанските лекари да я върнат към живота, организмът на младата майка не е издържал

След тежък инцидент във Враца е починала 24-годишната Ивона Христова, майка на две деца. Младата жена е била приета в МБАЛ „Христо Ботев“ в изключително тежко състояние след предполагаемо предозиране с наркотични вещества.

По първоначална информация тя е била забелязана да се движи без дрехи из града, което силно притеснило очевидци. Хора, станали свидетели на случилото се, подали сигнал на телефон 112. На място пристигнал екип на спешна помощ, който транспортирал жената до болницата.

Според информацията Ивона е приела голямо количество фентанил. Медиците са положили сериозни усилия да стабилизират състоянието ѝ и да спасят живота ѝ, но организмът ѝ не е издържал. Тя е починала през нощта въпреки намесата на лекарите.

Случаят предизвика силна реакция във Враца, тъй като младата жена оставя след себе си две деца и близки, изправени пред тежка загуба. Подобни трагедии отново поставят на преден план опасността от синтетичните наркотици, сред които фентанилът е едно от най-рисковите вещества.

Дори малки количества от него могат да доведат до животозастрашаващо състояние, особено когато употребата е неконтролирана или веществото е смесено с други субстанции. Зад всеки подобен случай стоят не само медицински последици, но и дълбока човешка драма за семейството, децата и близките на починалия човек.

Източник: blitz.bg

 

1 Коментара

Бялджип

1 hour before

"...Зад всеки подобен случай стоят не само медицински последици, но и дълбока човешка драма за семейството, децата и близките на починалия човек." Абсолютно! Нека младата жена почива в мир, а децата й да имат късмета да растат в среда без отрови! Това беше едно от предизборните обещания на Прогресивна България.

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.