Виктория Василева след боя в Бяла Слатина: Съжалявам, че извиках роднините си

https://svobodnoslovo.eu/index.php/bulgaria/viktoriya-vasileva-sled-boya-v-byala-slatina-sazhalyavam-che-izvikah-rodninite-si/163342 SvobodnoSlovo.eu
Виктория Василева след боя в Бяла Слатина: Съжалявам, че извиках роднините си

Агресията, за жалост, става все по-актуална тема. Тази седмица станахме свидетели на нещо изключително грозно и страшно. Двама мъже нахлуха в училище в Бяла Слатина, за да набият момчета, които публично се подиграват на момиче. След това близки на младежите набиха двамата мъже, а цяла седмица вече скандалната история не спира. Репортерът на NOVA Румяна Попова я проследи, за да търси истината и да се срещне с жертвата лице в лице.

Виктория Василева. Това е името на момичето, което по свой начин баща ѝ и дядо ѝ опитали да защитят от подигравки заради клип. Двамата са с постоянна мярка за задържане и обвинения в хулиганство и телесни повреди на непълнолетни. Екипът на телевизията се среща с нея по покана на семейството, което иска да разкаже своята истина. Според момичето тя първо била жертва на изнудване.

„Искаха пари от мен. Аз им казах „Няма да ви дам“ и клипчето гръмна след това”, разказа момичето. Така станала обект на присмех. „Получавах много бъзици, нападки, викаха ми „Близалка” и всякакви такива гадни неща. Беше ме страх да споделя на нашите”, допълни детето.

Бившият ѝ приятел опитал да ги спре, но те го набили. „Заплашиха го, за да не говори пред полицията, че е бил бит от близка на едно от момчетата”, допълни Виктория. Изплашена, тя решава да потърси помощ от семейството си. „Обадих се на дядо ми да поискам помощ от него и той преди да дойде се обадил и на баща ми”, обясни Виктория. Първо тя сама опитва да поговори с момчетата за това, че напрежението видимо ескалира, но не среща разбиране.

„Баща ми и дядо чакаха много време отвън и накрая влязоха. Искаха обяснение. Те не го дадоха и стана всичко това. Удариха тате и, разбира се, и аз посегнах. Не беше правилно да го правя и наистина съжалявам. Оттогава имам много проблеми”, твърди момичето.

Неприятностите започват буквално минути по-късно. Когато си тръгват с колата, друг автомобил препречва пътя им. Едно от момчетата и баща му ги нападат. „Започнаха да бият баща ми. Слязох от колата и издърпах момчето. Той ме повлече по улицата и ме бутна. Другият мъж имаше желязо и започна да удря тате с него. Счупи задното ляво стъкло на колата върху главата на приятелката ми”, обясни момичето.

От семейството на двете момчета отричат да са нападали или видели някой да напада момичето и близките му. „Не сме ние! Дойдохме, когато всичко беше свършило”, заяви Красимир Тошков, дядо и на двете момчета.

А Виктория смята, че всеки от участниците в побоя има вина. „Не трябваше да звъня на дядо и да се стига до такъв побой. Виждам и вина в момчето, което разпространи клипа, защото всичко стана заради него”, поясни тя. Затова иска да спрат напрежението и подигравките към нея. „И да пишат всякакви неверни неща по мой адрес. Искам да се разберем и да няма проблеми. Съжалявам, че извиках роднините си и татко пострада”, заключи тя.

fakti.bg

2 Коментара

Kiko

6 hours before

От немалкия си житейски опит съм разбрал че момичета и жени с подобна външност И излъчване нерядко са източник и причина за проблеми от различен характер. Има нещо в тях което предизвиква...Съдбата, да го кажем условно.

Коментирай

Виктория Василева след боя в Бяла Слатина: Съжалявам, че извиках роднините си

6 hours before

Индо-българи?

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.