Залагат на хазарт парите на работещите във втория пенсионен стълб❗
Вчера на второ четене в комисия бяха приети изменения на КСО, с които частните пенсионни фондове не само ще продължават да губят парите ви консервативно, но вече и ХАЗАРТНО. По същество всички работещи под 50-годишна възраст ще бъдат включени в най-рисковия фонд.
Напълно реален пример на работещ, който дойде при мен преди два дни, за да му покажа каква пенсия би получил от НОИ и каква от частния си пенсионен фонд. Мъж на почти 58 години с 37 години и половина трудов и осигурителен стаж.
🧮калкулаторът на НОИ сочи, че би получил, когато навърши пенсионна възраст след година и половина, пълна пенсия от 1013,03 евро
🧮намалената пенсия от НОИ, ако остане в частен фонд, ще бъде в размер на 909,36 евро
Да, малко от вас знаят, че ако сте в УПФ, пенсията от НОИ се намалява. Сега с около 10%, след няколко години с 25% 📍
Какви са сумите на човека, който и в момента работи в столичния градски транспорт?
➡️платени вноски от 2002 г. до момента в размер на 12 201,20 евро
➡️натрупана сума за целия период 13 947,50 евро
➡️УПФ Доверие е увеличило сумата с 1700 евро. За 24 години!
А, сега всеки от вас да си даде сметка дали тези 1700 евро покриват само инфлацията за този толкова дълъг период. И да прецени каква сума на месец ще получава до края на живота си.
В края на януари в предаването "Лице в лице" обърнах внимание, че частните пенсионни фондове СКРИХА калкулаторите си, които показваха каква е прогнозната пенсия, която те биха определили. Разбира се, веднага след мен в същото предаване мина една представителка на паразитните частници и каза, че това не е вярно. Калкулаторите били скрити за малко, но сега са върнати. На скрийншота долу можете да видите дали са върнати. Заложих данните на човека, който дойде при мен за консултация.
❌нещото твърди, че човекът е НАВЪРШИЛ възрастта за пенсиониране, което не е вярно
❌изписва "натрупана сума", "доход", "брутен размер на вноските" без да посочва суми. И няма защо да ги посочва, тъй като съм ги въвела във формуляра горе.
❌НЕ ПОКАЗВА ПРОГНОЗНА ПЕНСИЯ
Защо калкулаторите на УПФ-тата не работят? Защото не е изгодно точно сега да се възмутите от това, което биха ви отпуснали като пожизнена пенсия! Защото точно в този момент г-жа Сачева усърдно лобира за тези промени и вие не бива да й пречите.
Кой прокара на първо четене тези ВЪЗМУТИТЕЛНИ промени? ГЕРБ, ПП-ДБ, ДПС-Ново начало и АПС. Неслучайно повтарям от години, че НЯМА РАЗЛИКА между ГЕРБ и ПП-ДБ. Няма разграждащо решение на НС, в което да не са заедно!
ГЕРБ + ПП-ДБ = ВНЛ 🧸
А вие? Вие ще се възмущавате, когато вече се пенсионирате и констатирате, че парите ви ги няма. А пенсията ви от НОИ е намалена. И тогава пак ще търсите сметка на арменския поп. Защото сега спите, докато Сачева, ГЕРБ и ПП-ДБ ви продават на едро на частните пенсионни фондове.
Ваня Григорова
Аква
3 months before
Да, така е. Но ние ще си прехвърлим вноските от УПФ към НОИ. САМО ТАКА ЩЕ СЕ СПАСИМ.
Коментирай