Елементарна правна култура - когато частни лица самоволно си присвояват функциите на държавата, включително и правото на насилие, това вече значи, че са т. нар. "мутри". Дори да имат най-добри намерения. Борбата с дървената мафия - това е правораздаване и не им е работа. Борбата с бракониерите - също, това е саморазправа.
Според кмета Терзиев героите от Петрохан точно с това са се занимавали и той ги хвали. Самото название "Национална агенция по едикакво си...", с което наричат своето частно предприятие, вече прекрачва тази граница и който чиновник го е регистрирал заслужава незабавно уволнение.
Самоволното заграждане на територии и проверки на документи - също. Притежанието на автоматично оръжие - също. Кой по-точно им е дал разрешително да притежават автоматично оръжие? И какво по-точно е то? Калашник? М16? От кого са го купили? Има ли някаква помощ от политиците? МВР и ДАНС мълчат гузно, а не може да не знаят. Защо мълчат? А фактът, че кметът Терзиев не схваща тази елементарна правна рамка, обявява ги за ангели небесни и дори им дава пари, какво означава? Че няма елементарната правна култура да е кмет. Ама имали добри намерения?
Пътят към ада е постлан точно с такива намерения.
Валери Найденов
джеймс
3 months before
Правилни въпроси, нооо без отговор от институциите, на които плащаме огромни суми!
Коментирай