ФРЕНСКАТА ОПАСНОСТ!

https://svobodnoslovo.eu/index.php/komentar/frenskata-opasnost/195004 SvobodnoSlovo.eu
ФРЕНСКАТА ОПАСНОСТ!

ФРЕНСКАТА ОПАСНОСТ!

Еманюел Макрон заповяда националния празник на Франция - 14 юли да баде посветен на Украйна. Традиционното дефиле ще бъде открито от украински батальон, под звуците на "Химна на радостта" на Бетовен. С Марсилезата ще завърши парада. Според френският президент, тази година националният празник на Франция е посветен на "Стратегическото пробуждане на Европа". Почетни гости са Фон дер Лайен, Зеленски и групата на страните "Желаещи" да пратят миротворци в Украйна.

В тази очевидна пропагандна инициатива не взима участие Полша. Към нейното отсъствието се присъединиха неофициалните електронни медий, които призоваха за бойкот на "празника". Пресата, която е на държавна хранилка, същата която от четири години разпространява любимата на Макрон идея за "Руската заплаха", отрича аргументите на възмутените от постановката на президента, като ги нарича Fake News. Те обаче са неуспорими! На 25 май т.г. в Киев Володимир Зеленски удостои УПА - украинската армия сътрудничила с нациска Германия, с най-високи отличия. Същата тази армия е избила 100000 поляци, чийто братски могили още се разкопават.

Все повече гласове задават въпроса - какво цели Макрон, който няма никаква обществена подкрепа, само десет месеца преди края на мандата си? Според френската конституция, той е човекът, който трябва да определи датата на бъдещите президентски избори, но настоящият президент мълчи. За сметка на това предприема редовно "Срещи на върха" за обединение на европейските армии, пред неизбежната според него "Руска заплаха"! Тази външнополитическа активност е в противоречие с реалните вътрешнополитически проблеми на Франция. В редиците на опозицията безпокойството расте. Разпространява се предположението, дали Макрон по примера на Зеленски не цели подпалване на война, условие което да му позволи да остане на власт и да анулира изборите?!

P.S. Информацията не може е само Бангаранга и Гей парада...

Божидар Чеков

19 Коментара

Уонко Нормалния

2 days before

Геронтофилчето макарон скоро не е ял шамари от бабичката му траверс. Натам явно не знае кво се е случило с Наполеон срещу РУСИЯ. Всичките си лаят клекнали, докато не разбират, че бивша Европа е Халифат. Като са толкова готини да обявят война на РУСИЯ и да видим колко часа ще изкарат.

Коментирай

Бай Димо

2 days before

Абе..г-н Чекофф..откога множествено число се образува с "й"..!? МедиЙ..тц тц тц

Коментирай

Бай Димо

2 days before

Абе..г-н Чекофф..откога множествено число се образува с "й"..!? МедиЙ..тц тц тц

Коментирай

Бялджип

2 days before

Бай Димо, едва ли вината е само в г-н Чекофф..? Човекът е живял повече от 50 години във Франция, може да обърква вече българския език, простено му е. Важно е, че чрез него научаваме много повече за Франция и настроенията там, от нашите фалшиви и лъжливи медии, пълни с фейк. А може пък, правописната вина да не е негова? Тук очевидно няма коректор, често четем такива бъркотии и бълвочи, че понякога е трудно да се разбере позицията на автора.

Коментирай

нъц

2 days before

Защо текстът на публикацията е пълен с правописни и граматически грешки, а послеписът (PS) е направо безсмислен?

Коментирай

нъц

2 days before

@Бялджип Какво значение има къде и колко е живял? Няма нормална граматика, която да прави от „медии“ „медий“. Това да не е древният римски сенатор Медий Простотий?

Коментирай

Еххх, ако имаше французи в тая Франция,

2 days before

щеше да посвещава националния празник макарона, ама друг път. Ама то не останаха, вървиш по улиците на Париж и се чудиш къде си попаднал, уж Париж, уж Франция, ама нещо не са те. Догодина може на Алжир да го посвети, следваща на Мароко, на Португалия.........има на кого. Пък дано дойде време и на Франция да е.

Коментирай

Прав е нъц,

2 days before

все си казвам да не обръщам внимание, ама не става. Когато веднъж си научил как се образува мн.ч при думи на -ия, и сто години да живееш в чужбина, забравяне няма. Просто народът взе да го кара както и колкото си знае без да се притеснява от неграмотността си, пък да вземе тепърва да наваксва, да учи, амиии, я карай.........

Коментирай

ТСВ

2 days before

Човешкото стадо /тълпата,публиката/ се управлява чрез СТРАХ. Пропагандата внушава на зомбираните хорица , че има заплахи и хорицата трябва да слушкат за да ги доят господарите. Примери - "климатични промени", "война" ,"световен глад" , "пандемия" и така нататък. За сведение - зомбираните на планетата са много , към 98% от световното население.

Коментирай

Няма

2 days before

Няма дума 'неУспорими' в езика ни!

Коментирай

нъц

2 days before

"нациска Германия"? Пише се "нацискат Германия", а "чийто братски могили" трябва да е "чиито братски могили". "P.S. Информацията не може е само Бангаранга и Гей парада..." – някой да го преведе на български!

Коментирай

Кико

2 days before

А бе стига се занмавахме с правописи, букви и пр. Дребнотемия, да гледаме генералната линия , хладилника най паче...там хляба, салама, бахура на зима, туршията и другите хранителни субстанции

Коментирай

Кико

2 days before

А бе стига се занмавахме с правописи, букви и пр. Дребнотемия, да гледаме генералната линия , хладилника най паче...там хляба, салама, бахура на зима, туршията и другите хранителни субстанции

Коментирай

Кико

2 days before

А бе стига се занмавахме с правописи, букви и пр. Дребнотемия, да гледаме генералната линия , хладилника най паче...там хляба, салама, бахура на зима, туршията и другите хранителни субстанции

Коментирай

Кико

2 days before

А бе стига се занмавахме с правописи, букви и пр. Дребнотемия, да гледаме генералната линия , хладилника най паче...там хляба, салама, бахура на зима, туршията и другите хранителни субстанции

Коментирай

Ася

2 days before

Оставете на мира човека! Редовно обръща внимание на важни неща, а вие правописа, та правописа.

Коментирай

kube

1 day before

Не само микрона си мисли за война, за да остане на власт и да не бъде съден. Това е общата идея на целата или почти целата ЕК. Войната щяла да започне 2029, а не не 2028 - малко преди изборите за ЕП, ЕК. И, разбира се, те ще останат несменяеми - все пак по време на война няма избори. Акушерката ще си отдъхне - няма да се сещат повече за някави си ваксини! А, и да не забравя: "неуспорими" - неОспорими, идва от "оспорвам"

Коментирай

Към Бай Димо

1 day before

И ти не си прав, от латински - medium е ед. ч. , media - мн. ч., datum - ед. ч, data - мн. ч. Така че медиа (я) на български означава множествено число. Това, че неграмотници и тъпанари с пропуски до 7 клас наложиха неправилно произнасяне и правопис, не е оправдание за никого.

Коментирай

Belandin

1 day before

..не е само Макрон, това са колектив от тримата "глупаци"...прибавям още Стармър и Мерц....те са решили да затрият Европа на всяка цена, но лошото е, че има кой да им вярва на глупостите..? ..Англичаните на стават за нищо, половината са педали и педофили, но французите са по дух "революционери" и трябва да знаят как ги играят, а германците дай им оръжия да правят и да мечтаят за велика Германия..винаги ще си останат стадо от овце..!..ето това е състава на зомбираното население на Емропа.

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.