"И, всъщност, колко Народа има вече?"
С този въпрос завършваше предишната ми дописка.
Сега ви предлагам един текст от септември 2022 година - той
съдържа някои от възможните отговори.
Можете да ги допълните: на какви още се делим днес?
***
НА КАКВИ СЕ ДЕЛИМ
Медиите са възмутиха от идеята да има различни цени на
учебниците – за бедни и богати.
Това „деление“ обаче не е някакво изключение.
Ето още примери.
Делим се на политици и Народ.
Делим се на Кунева, която затваря реактори – и останалите балами.
Делим се на лекари - и цигани, които ги бият.
Делим се на шепа математици, победители в различни олимпиади – и всички останали ученици.
Делим се на Послушковци с власт – и послушковци без власт.
Делим се на Захариева, която е годна за всичко – и всички ония, които не зачитат нулите.
Делим се на ония, които смятат, че Бисер е село – и останалите, които знаят, че цяла България е Бисер.
Делим се на ония, които се хвалят с успехите на Прехода - и милионите, които избягаха от тия успехи.
Делим се на ония, които строят – и ония, които после плащат ремонтите.
Делим се на европейци, които не са чували за турското робство – и всички останали, които смятат Левски за Светец.
Делим се на коне с капаци – и другите, които са наясно, че Българско Дъно няма.
Делим се на ония, които все се делят от Българското – и другите, които не се делят.
Делим се на лъжци, които твърдят, че имат сърце – и останалите, които знаят, че политиците живеят и без сърце.
Делим се на властници, които не са чували поговорката „Луд звънец не носи“ – и останалите, които чуват звънеца.
Делим се на тиквеници, които събарят паметници – и останалите, за които България не се е пръкнала през 1989 година.
Делим се на авантюристи, които си мислят, че правят политика – и останалите, които знаят, че политиката често е блатото на случайниците.
Делим се на политици, които смятат, че са безценни – и всички останали, които знаят, че те изобщо нямат цена.
Делим се на лидери, които смятат, че сме европейска страна – и останалите, които знаят, че на остров Вануату минималната заплата е 285 евро.
Делим се на герои, които си мислят, че влизат на бял кон в Скопие – и останалите, които виждат как влачат нанякъде Историята ни.
Делим се на магарета, които мислят, че са коне – и останалите, които знаят, какво е да те яздят магарета.
Делим се на ония, които не знаят, че стават за смях – и останалите, които се задавят от плач.
И т.н., и т.н.
Кеворк Кеворкян
Червената шапчица- убедително бележат ръст
17 hours before
Преките чуждестранни инвестиции в страната убедително бележат ръст от началото на годината, когато България влезе в еврозоната и единната европейска валута замени лева. По данни на БНБ в края на април привлечените чужди капитали у нас достигат 2,021 млрд. евро, което е седем пъти повече от направените вложения (276 млн. евро) в българската икономика през същия период на 2025 г. За първите четири месеца на 2026 г. реинвестираната печалба обратно в българските дружества на чуждестранните компании възлиза на 1,143 млрд. евро. Сумата е с 50% по-голяма от реинвестираната печалба година по-рано. Това е ясен знак за нарасналото доверие на съществуващите инвеститори у нас, които по-смело решават да вложат голяма част от печалбата за разширяване, модернизация или за нови производства в България. - Ура другари... Да живей Боко Тиквата... милиарди... нема лабаво...
Коментирай