Ислямът е най-бързо растящата религия на Острова, движена от рекордни раждаемост и миграция

https://svobodnoslovo.eu/index.php/komentar/islyamat-e-nay-barzo-rastyashtata-religiya-na-ostrova-dvizhena-ot-rekordni-razhdaemost-i-migraciya/195210 SvobodnoSlovo.eu
Ислямът е най-бързо растящата религия на Острова, движена от рекордни раждаемост и миграция

Нейт Фридмън (Nate Friedman) е американски разследващ журналист, известен със своя стил на „улична журналистика“, който засяга теми като нелегалната миграция и културните трансформации на Запада. Тези дни Фридмън пусна видео от Великобритания (Бирмингам и Източен Лондон), в което коментира как демографските промени променят правния и културен облик на страната.

Нека чуем какво казват интервюираните от него мюсюлмани:

"Да, Ислямът превзема Запада. С волята на Аллах (Инашаллах) скоро целият свят ще стане мюсюлмански. Когато хората разберат тази религия, те ще я харесат."

"Светът в крайна сметка ще стане напълно мюсюлмански. Това е сигурно.“

Запитани дали искат шериат (ислямското право) във Великобритания, отговорите са категорични:

„Точно това искаме... "

"Ислямският закон е най-добрият в света.“

"Така както избираме нови (мюсюлмански) съветници в общината, по същия начин трябва да изберем повече (мюсюлмански) членове на Парламента (MPs) и всички те ще окажат натиск върху правителството да го въведе.“

Попитан дали подкрепя пребиването с камъни на жени за прелюбодеяние, мъжът отговаря:

"Да, прелюбодейката трябва да бъде убита. Това казва ислямът.“

Статистиката:

Броят на джамиите в Бирмингам днес надхвърля 200. Младеж от местната общност разказва във видеото как мюсюлманите масово изкупуват затворени пъбове и дори стари църкви, за да бъдат преустроени в джамии.

В цяла Великобритания броят на официално регистрираните джамии и молитвени центрове вече надхвърля 2 000, като ислямът е най-бързо растящата религия на Острова, движена от рекордни раждаемост и миграция.

В радиус от 10 км от Уиндзор - сърцето на Британската империя - има 22 джамии. Живея на 1.8 км от двореца (виждам го идеално от терасата си) и по пътя ми до него всеки ден минавам край 4 джамии.

Задавали ли сте си въпроса защо милиони мюсюлмани не се изселват към други мюсюлмански държави, някои от които изключително богати, а към Европа?

За да отговорим на този въпрос, а и на въпроса дали тези процеси са плод на икономическа миграция или имат доста по-дълбок смисъл, трябва да погледнем към концепцията за Хиджра („изселване“, „миграция“).

Множество геополитически анализатори, а и самите мюсюлмани определят Хиджра като геополитическа стратегия - миграция в немюсюлмански общества с цел постепенно изграждане на силни общности, които чрез демографски натиск и лобиране да променят местните закони и култура. Или с други думи подмяна на ценностите и законите на приемащата държава и замяна с ислямски такива.

Това чака и България в дългосрочен план, ако дойдат на власт Петроханци. Помните ли статусите на инфлуенсърките "Добре дошли, мигранти" от 2015, когато Меркел каза "Елате всички. Ще се справим"? Аз ги помня. Помня и как обясняваха, че аз съм "провинциално уонаби" и че "само само кремълските подлоги вият като хиени" - ако цитираме една амбициозна бивша инфлуенсърка, скочила в политиката? И точно тук идва фундаменталният въпрос:

Можеш ли да критикуваш някого заради неговата раса или цвят на кожата? Категорично не.

Можеш ли да критикуваш някого заради неговия колтурен код? Категорично да.

Защото културният код е идеи - политически, социални, икономически, нравствени, религиозни. И култура, която носи идеята за шериат, за убийства на жени с камъни, за убийства на гей хора, за изнасилване на малки момиченца (все още не съм чула ни един представител на мюсюлманската диаспора в ЮК да изрази ужас и отвращение от изнасилването на 250 000 момиченца на възраст 7-14 години) е категорично несъвместима с християнската култура, стъпила върху идеите на любовта към ближния, състраданието, прошката, свещената свободна воля и неприкосновеността на човешката душа.

Две ценностни системи, които стоят в толкова радикално противоположни краища на моралния спектър, просто няма как да съжителстват на една и съща територия, без едната да погълне другата.

И това не е расизъм, ксенофобия или ислямофобия.

Това е здрав разум.

Ирини Зикидис 

4 Коментара

абориген

11 hours before

България няма нищо общо с проблемите на така наречения остров. Кой каквото си е надробил , ще го сърба - стара финикийска поговорка.

Коментирай

OgiJ

10 hours before

Нищо добро не е произлязло от религиите вкл. и любящата ближния християнска, много кръв има по ръцете си, а за юдеизма да не говорим, той си е в акция и в момента. Религиите трябва да бъдат избутани в ъгъла на обществото/държавата, да дават там някакво морално или душевно успокоение или упование на слабите духом. Нещо като както беше през комунизЪма..

Коментирай

Как няма да се размножават тия паразити

9 hours before

На видеата от западна Европа те са по улиците цял ден, не работят, плащат им жилищата, зареждат им банковите сметки и тия се размножават като бактерии...

Коментирай

Уонко Нормалния

9 hours before

Ислямът Не е религия, а Военна доктрина за водене на партизанска война! Ако си прочете Зеленият им Наръчник, ще разберете за кво дудна.

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.