Преди 13 века хан Аспарух идва по нашите земи. И грубо и недопустимо нарушава международното право, като напада суверенната Източна Римска империя /демек Византия/, като не само нагло я побеждава, но и на нейна територия организира новата българска държава. Под натиска на шамарите, Източната Римска империя /демек Византия/, признава България на картата на Европа. Така, със зъби и нокти и много кютек, българите ставаме европейци, преди предците на Урсузът Лайнен да са слезли от дърветата в Бранденбургския лес.
Та от тогаз е тоя напън на българите да газят международното и всякакво друго право, когато интересите на България го налагат. Да си спомним Цар Иван-Асен Втори как набучва на копието си договора, който ромеите не спазват. После копието използва да ги набучи и тях. Простичко, изпитано и действащо.
Българите в Османската империя също, вместо като вярна рая да сведат чела и да си плащат джезието и диш-хакъ, взели пет века да се бунтуват срещу законната османска власт. И осъществявайки държавна измяна срещу султана, помагат на руската армия да освободи България.
Демокрацията ни сполетя с всички демократични инструменти, чиято цел беше да ни убеди, че нашите методи на бой, ...и сръбска музика, трябва да се заменят с референдуми /ех, как готино звучи/, избори и петиции. Проблемът обаче е, че с навитата на руло петиция или дори събрани папки с подписи, не можеш да плеснеш главата на тоя, от когото зависи да ти уважи исканията. Накратко - тояга няма ли, не ми я хвали тази демокрация. Хартията за убеждаване не става. Мечът става. Копието става. Стрелата става. Калашников става. Орешник става. Таквиз работи стават.
А ужасът, че можем да нарушим договора за присъединяване към ЕС, ви уверявам, че можем да преживеем. Както и сегашната ситуация в България. Още малко остава, докато възможностите на правото се изчерпят. А когато възможностите на правото се изчерпят, договорите СЕ НАБУЧВАТ НА КОПИЕ!
Елена Гунчева-Гривова
Майна
11 months before
Скъпи сънародници, всички в Германия ме питат за протестите. Явно , голяма да не кажа цяла Германия е разбрала, че българите НЕ ИСКАТ ЕВРОТО , че българите са яростно настроени към управляващите. Пиша ви го за да сте убедени, че ПРОТЕСТИТЕ са нашето ОРЪЖИЕ! Зависи от вашата борбеност да ПОБЕДИМ! УБЕДЕН СЪМ! Надявам се да го разбирате. Успех на всички ни ! За Родината , трябва да успеем.
Коментирай