Изказванията на всякакъв род люде, особено т.нар. "лидери" на ЕС и страни от съюза в подкрепа на Зеленски щеше да е смешно, ако не беше тъжно.
1. Тези индивиди не си дават сметка нито за процесите, които протичат в света, нито за своето и на Европа място в тези процеси.
2. Налудничавите им заявления, как щели да се обединят и как щели да се мобилизират и победят Русия, издават пълното им невежество по отношение на икономическите и военни реалности:
- ЕС няма въоръжените сили, с които да се противопостави на Русия. Всички европейски армии, са карикатури. Те не могат да водят каквито и да е бойни действия срещу когото и да е, да не говорим за най-боеспособната армия в света в момента;
- ЕС няма индустриалната база, за да произведе въориженията и боеприпасите за един пълномащабен военен конфликт;
- ЕС няма ресурсната база, за да произведе необходимите въоръжения;
- ЕС няма енергийния капацитет за да произведе или възроди индустриалната база за нужните въоръжения;
- ЕС няма човешкия ресурс, нито има кадровото обезпечение за голям военен конфликт. Кадрови офицерски състав се създава с години, а липсват учебните заведения, които да го създадат;
- ЕС по отношение на въоръжението, е изостанала технологично с поне 15-20 години и няма шанс никога да компенсира подобно изоставане.
Накратко, начело на ЕС и повечето европейски държави, включително България, са поставени лунатици, които нямат реална представа за окръжаващият ги свят. В резултат на това, тези "лидери" взимат грешни и вредни решения. Всички народи, които търпят подобни хора начело, ги чакат сериозни беди и нещастия. ЕС е обречен.
Казано е - всеки народ си заслужава управниците.
Виктор Папазов
Прав сте
21 hours before
господин Папазов!
Коментирай