Майките раждат синове, бащите ги правят мъже
Тръгвай си - с тези думи треньорът Бленджини отпраща президента на волейболната федерация Любо Ганев, когато шефът отива да поздрави играчите за победата над Щатите.
Трябва ни пълна концентрация, затова няма да пиша и няма да отговарям на никого, докато не свърши първенството - това казва Бленджини на Ганев, който уважава решението му и си тръгва, без да види волейболистите.
Треньорът му заявява това още след победите над Германия и Словения, като устоява и след победата над САЩ: момчетата се нуждаят от пълна концентрация.
Бленджини изисква същото и от волейболистите: пълна концентрация!
Резултатът е световни вицешампиони!
Изводът?
Битката със себе си не се води публично.
Волейболната мрежа не е социалната мрежа.
Победата над себе си се печели на закрито.
Тогава идва победата над противника на открито.
Голямата битка е битката вътре в себе си и голямата победа е победата над самия себе си:
над онова твое постигнато добро, което ти нашепва, че няма нужда да се стремиш към твоето все още непостигнато най-добро.
И тази голяма победа се постига с бащи като Владо Николов и с бащински фигури като Джанлоренцо Бленджини и Любо Ганев.
Майките раждат синове, бащите ги правят мъже.
#Добриятбаща
Александър Урумов
Айде по кротко, автора
8 months before
Тези момчета са такива благодарение на себе си, не на родителите или на който и да е друг. Бандата от поколението на Любо Ганев не постигнаха нищо, защото бяха диви чобани и чалгари. Играеха повече по чалготеките, отколкото на игрището. Гледам, онзи Николов, дори участва в някакво клозетно ТВ шоу. Няма как синът му да се учи от него. Така, че, авторчето, по-леко с приноса на бащите.
Коментирай