/вместо поздрав/
Не се заблуждавайте по имената… изглеждат като да са ни сънародници, но не са.
Не са българи тия - с украинските флагове. Нито безбожниците, които воюват с паметници, с вярата ни и с братските чувства към руския народ.
Не са българи, а са спотаени врагове на Родината ни. Показно дерибействат, за да ни отвратят от нас си самите. Искат сами да се отречем от българщината, чиято единствена “вина” е, че винаги се е показвала великодушна и готова да приеме всеки чужд - като свой.
Когато осъзнаем това, няма да пилеем силите си в окайване - колко сме “робски народ”, а ще се оттърсим от своите врагове. Няма да пожелаем да имаме нищо общо с тях.
Не е нужно много. Необходимо е единствено да престанем да ги забелязваме, защото когато го правим - те постигат своя си умисъл.
Блокиране на всеки такъв и нежелание за каквито и да е “вземане-даване” с него. Никакви общи дела, нито каквото и да било, което по някакъв начин да ни обвърже.
Пълно отлъчване и да се хапят един друг. Те не могат без да живеят на нечий чужд гръб. Взаимно ще се изтровят.
Свързвайте се със себеподобни, заедно впрягайте сили и търсете - всяка група - своя си начин да преживее идните дни.
Това значи на първо място и преди всичко - умения, а също някаква продоволствена независимост.
Пет неща може да са, но ако са твои - това са пет по-малко отрови.
Да не говорим, че могат да се заменят за други пет - от някоя приятелска група.
Звучи откачено, но това само е пътят.
За да оцелеем и за да имаме сили да се изправим - на първо място е необходимо да сме осигурили “гърба” си.
Отворено за себеподобни сърце, чист помисъл, знания, умения, земя и вода.
Всичките заводи и пари на света не могат да “произведат” тези неща.
Христо Христов
Бялджип
8 months before
"...Не е нужно много. Необходимо е единствено да престанем да ги забелязваме, защото когато го правим - те постигат своя си умисъл..." Това е написал г-н Христов. По друг повод бях написал "Убий простака с мълчание!". Отнасяше се за един екземпляр със свръхвисоко самочувствие, но без покритие.
Коментирай