СПИРАТ СКАНДАЛНИЯ ПУП за БОРИСОВА ГРАДИНА.
Щели били да го преработват, защото имало много становища.
Ще добавя - защото е престъпен и за пореден път ви хванахме.
От Бенетето ни съобщават, че ПУП за Борисова градина щял бил сега да се преработва, имало становища и прочие дърдорения в пустото, за да разсеят бдителността ни. Десет години си ги въртим тези номера и игра на изтощение.
Искам да напомня, че когато се преработва ПУП-ПРЗ (т.е. план за регулация и застрояване, какъвто е този ПУП), то той минава по пълната процедура по взимане на разрешителни, становища и съгласувания от всички институции с новия преработен план. Второ - провеждане на обществени обсъждания са задължителни, защото ПУП вече е различен и ние трябва да го видим, нали така? Тук ще обърна внимание на пробутващите ПУП-а - моля ви, не публикувайте час преди обсъждането планове за регулация ( ПР) от 2021 г., в които не са регулирани паркингите, стадионите, нови и бъдещи и прочие застроявания, не са в графичните документи, съответно не са отчетени като коефициент на застрояване, защото излизат от всякакви норми. Не е красиво, не е и законно!
Номерът на китайката няма да мине - тук ще си преработим нещо си, и ще си го минем по комисии, е възможност тайно да си миниват ПУП-а, при все че вече има достатъчно шум и няма да им се получи.
Има си процедури, те са разписани в закони, освен ако Терзиев не е решил отчаяно да се самозастреля в коляното и да го кара през просото - в името на ангажиментите към олигархията, които вероятно е поел, може да не е - но действията му водят само към такива обосновани предположения.
Вчера в Комисия по архитектура експерти, архитекти и общински съветници в присъствието на зам. кмет Любо Георгиев, който със сетни сили се преструва, че е оптимист и ги владее нещата, се каза няколко пъти заветното изречение, което повтарям от самото начало:
Този ПУП на Борисова градина обслужва олигархията!
Не го казвам само аз, казват го експертите!
Повдигна се и най-важната тема - собствеността в Борисова градина. Не се хващайте на тази, че то всичко е било ставало някога и нищо не може да се направи. Нищожни са им договорите, хора! Но, ето, Любо Георгиев вика, че ги нямал документите, даже ги искаше от други съветници, ако те ги имало - аз по-нагло същество не бях срещала!
Повдигна се и темата за Сондажа - той вече е на масата, след десет годишно криене.
Повдигна се и темата за наглото застрояване, което е заложено в Парка и това, че ще се превърне в терен, който ще обслужва огромни съоръжения, а не Парк.
ДОЛУ ПУП-а ЗА БОРИСОВА ГРАДИНА!
ТОЙ Е ПРЕСТЪПЕН и ОБСЛУЖВА ОЛИГАРХИЯТА!
Битката продължава, защото горните въртения с "сега ще го преработим" се правят, за да ни приспят. Това го играем десет години с очакването, че ние ще се уморим, хората ще са забравили, ще са обработени и хоп, най-после ще мине.
За тези, които се поддават на внушения - този ПУП е за регулация и застрояване. Това, че Парка е изоставен, препълнен с всякакви "временни постройки" и "преместваеми", това че е превърнат в кенеф, това НЕ ЗАВИСИ ОТ ПУП и дали го има, или няма, а от Столична община, която си има всички закони и наредби, па и задължения и отговорност да го паддържа.
Страшният вид на Парка е поради отказа на СО и дружествата й да го поддържат, това се прави умишлено, за да пускат опорката - щото няма ПУП, затова е така.
Всичко можем, ако има вяра!
Гергана Пирозова