Това не е нормално❗ ТОВА НЕ Е НОРМАЛНО❗

https://svobodnoslovo.eu/index.php/komentar/tova-ne-e-normalno-tova-ne-e-normalno/183999 SvobodnoSlovo.eu
Това не е нормално❗ ТОВА НЕ Е НОРМАЛНО❗

Това не е нормално❗ ТОВА НЕ Е НОРМАЛНО❗

Неделя вечер. Приятел пише във фейсбук, че се е обадил на Спешна помощ, тъй като майка му е зле. Линейката идва, констатират, че жената е на 76 години с прекаран инсулт. Необходим й е коремен хирург. И отказват да я вземат, тъй като "в никоя болница няма да я вземат, ще кажат, че нямат легла и ще ни умре в линейката". Той се обажда във ВМА, отказали му. Обажда се в Токуда - хубаво, ще я вземат, но да си я докара с частна линейка, ще й направят манипулацията, обаче легла няма... Другите варианти са Пирогов и Окръжна болница, но той вече е отчаян. И НЕ Е ДЛЪЖЕН ДА ЗВЪНИ ПО БОЛНИЦИТЕ И ДА СЕ МОЛИ ДА Я ВЗЕМАТ.

Служителите на Спешна помощ не си измислят. Случвало ми се е да ме търсят служители от "Столичен автотранспорт" - шофьор на около 45 години. Прилошава му, докато е на работа. Припада, удря си главата. Линейката идва, кара го във ВМА и оттам казват, че легла няма. Стоят до болницата и се чудят какво да го правят. Говорих с лекарката от линейката тогава, беше притеснена, насочих ги към общинска болница, те казаха, че ще пробват в Пирогов. Ще пробват! Но ако срещнат проблем, може ли да ми се обадят пак, за да се опитам да помогна...

Това е в СОФИЯ. СТОЛИЦАТА на България. Хората в страната, които не са в областни градове, пък и даже в някои областни градове, нямат ни-ка-къв шанс да стигнат до лекарска помощ. Имах подобен случай от Мездра.

❌ Имало даже много болници в София. Нищо, че били частни, нали помагали. Те на как помагат!

❌ Нямало лекари и медицински сестри. Защо? Защото нямало начин да получават нормални заплати на ЕДНО РАБОТНО МЯСТО, нямало начин да са защитени. Понеже няма медицински сестри за яслите, сега щели да махнат изискването за медицински сестри и да ги заменят с педагози. Като няма коремен хирург с хомеопат ли да го заменим?! Идиоти!

❌ Лекари, медицински сестри и шофьори в Спешна помощ пък са най-зле платени, изложени на негативните реакции на близки и роднини на хората, които се нуждаят от лекарска помощ. Трябва да носят болни, сякаш са щангисти, не медицински лица. И получават ваучери за храна ПО ДВА ЛЕВА НА ДЕН, толкова беше миналата година, едва ли сумата е променена.

Както е видно от снимката, чакаме някоя компания с тлъсти печалби, която плаща само 10% данък печалба, да демонстрира благоволение, като ни подхвърли някоя линейка, в замяна на това да продължава да не плаща нормални данъци като във всяка друга европейска държава.

Болните не могат да преценяват дали да стигнат до спешни състояния в неделя вечер, през нощта или по празници. Хората не би трябвало да съобразяват къде да живеят, поради липса на болници, хирурзи, невролози и медицински сестри в радиус от 50-70 км. Така се губят българи, така умират тихо и никой не отчита тези жертви на ЛИПСВАЩАТА СОЦИАЛНА И ЗДРАВНА СИСТЕМА. Жертви на пазара и капитализма.

Ваня Григорова 

15 Коментара

Уонко Нормалния

4 months before

Разнообразните видове Геноцид за останките от Матрял, който все още шава някак си! ЧЕСТИТ КРАХ!

Коментирай

Цървул

4 months before

На Тошко се обади. Той ще ти уреди и лекари ,по 500евро, и легло - походно .

Коментирай

много точно

4 months before

Така се губят българи, така умират тихо и никой не отчита тези жертви на ЛИПСВАЩАТА СОЦИАЛНА И ЗДРАВНА СИСТЕМА. Жертви на пазара и капитализма. - Това изречение казва всичко. Продадоха и майка си за пари! Свидетел съм в Окръжна болница на окръжен град. Малко дете си е ударило лошо главата и чака 6 часа да го зашият, защото няма кой. Иначе да искаш Мерцедеси, БМВ-та, дрога, педигрипали, цигани и каквато искаш престъпна измет, ще намериш до 15 минути. И за какво е цялата тази ЕВРОкочина? През 1990 по Индекс на човешкото развитие България е била на 27 място. През 2022 бе на 70-то, а Беларус на 8-мо. Човешко развитие! Не БВП и прочее глупости.

Коментирай

Реалист

4 months before

Най-големите заплати трябва да вземат ЛЕКАРИТЕ, МЕДИЦИТЕ И ШОФЬОРИТЕ ОТ БЪРЗА ПОМОЩ! Гледат си работата при тези мизерни условия и невероятно напрежение, казвам го от опит с майка ми, за което им благодаря от сърце. Здравната система е сбъркана жестоко от самото начало на т.нар. промени, така е, когато законите се правят от невежи чиновници!

Коментирай

Кико

4 months before

Така е, трябват брутални промени във всичко, ама няма кой, Радев и той нещо доста колебливо я започва...гледах му интервюто....да видим нататъка ще има ли решителност...ако не покаже, бързо ще залезе...отсега трябва да е наясно че ще засегне много и големи интереси и трябва да е готов се защитава по всякакъв начин.

Коментирай

Един лекар в болница.

4 months before

Сестрите в Спешна помощ вземат по-високи заплати от лекарите в болниците.И наистина трябва сестрите от яслите да работят това за което са учили-да оказват помощ на болен човек.Мисля,че се изказвате неподготвена,ГОСПОЖО.

Коментирай

Един лекар в болница.

4 months before

Сестрите в Спешна помощ вземат по-високи заплати от лекарите в болниците.И наистина трябва сестрите от яслите да работят това за което са учили-да оказват помощ на болен човек.Мисля,че се изказвате неподготвена,ГОСПОЖО.

Коментирай

Един лекар в болница.

4 months before

Време е иван йорданов костов и д-р Илко Семерджиев, зъболекар-импресионист да получат заслуженото си!

Коментирай

Един лекар в болница.

4 months before

Време е иван йорданов костов и д-р Илко Семерджиев, зъболекар-импресионист да получат заслуженото си!

Коментирай

BULEXIT 2026:

4 months before

Обикновен капитализъм, дами и господа!

Коментирай

Kiko

4 months before

Е добре де, нали постоянно се хвалят че сме имали много болници с много легла, как се получава че когато човек има нужда се приеме, нямало къде..,нали имало много, кой лъже...?

Коментирай

евроЛунатик

4 months before

Виновни сме си само ние,цялата овча пасссмиина,защото или се примиряваме с наведени "глави",или само дращим по форумите,ВМСТО ДА ГРААБНЕМ КАЛАШНИЦИТЕ И РЕШИМ ТОЗИ ГОРДИЕВ ВЪЗЕЛ!!!ДРУГ НАЧИН НЯМА!!!

Коментирай

Валентин Любенов

4 months before

Това е резултата от идиотската здравна система,която се въведе у нас. Държавата с най-голям брой болници в Европа,държавата с най-голямо доплащане за иначе безплатното здравеопазване,държавата с голям брой завършващи лекари и т.н. и т. н. В същото време,сигурно,сме и държавата с най-голям брой неосигурени лица,както и държавата с най-голям брой частни болници. И,кой е виновен за това?Във всеки случай,не е виновен обикновеният човек,който си и плаща здравна осигуровка.

Коментирай

Кико

4 months before

евро лунатик, грабването на Калашниците няма да е толкова лесно...скриха ги, а олигархията има повече...Ше видиме Радев колко гласове ще земе...ако има много да състави кабинет ше е най добре, тогава доста неща може промени....иначе пак ще трябва сглобяеми история, договорки и пр. демек умряла история ше видиме

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.