Тръмп издържа 3 дни на Меморандума с Иран и го наруши. А Израел изобщо не се и опита да го спазва. На фона на откровенията, че в Анкъридж САЩ не са обещавали нищо, смятам, че това е сред новините на годината - Официално признание, разкриване, демонстриране на извратената беззаконна норма на морал у Запада, която представлява липса на всякакъв морал, възпитание и човещина. Какъв човек е този, който лъже и не държи на думата си? Безчестен, това е. Следователно, светът трябва да знае какви видове морал се предлагат на Земята и да реши къде иска да е. Всеки човек да се определи какъв морал има и желае да вижда в живота си. Ако Западът официално се заявява като безчестен и лъжлив партньор, смятам, това променя коренно смисъла в политиката. Западът извършва геноцид в морала на земята, в международното право и ред, в световното геополитически право и ред, точно както Нетаняху извършва геноцид в Газа. Как ще продължи светът на този фон, това е въпросът на годината. САЩ не можаха даже седмица да издържат на подписа на Тръмп! Що за човек си слага подписа на официално място и знае, че няма никакво намерение да го спазва и в главата си се подиграва и знае, че лъже другите?
ЕС и НАТО успяха да унищожат напълно Доналд Тръмповските импулси към подобрение на отношенията с Русия. За разлика от Европа, за САЩ това е катастрофална грешка, поредна за Тръмп, защото Европа не е фактор в световната геополитика, но САЩ са. Марк Рюте е лице, което превърна НАТО в пошла гротеска, пиеса в задния двор, представление на слугите. В сравнение с него Столтенберг е направо доктор на науките, а Расмусен и особено Манфред Вьорнер са направо академици и лидери. Рюте е клоун и последното посещение в Белия дом мина точно като лоша клоунада, само и само да си гарантират американски пари за заплати, но и за параванът си Земенски. Войната в Украйна сега е 100% единственото осмилящо съществуването на НАТО условие! Затова тя трябва да продължи колкото се може повече, ако не може така, да се въвлекат други държави в нея. Това е цел, трябва да е ясно!
Затова конфликтът между Тръмп и ЕС беше туширан, преодолян. Твърденията, че Тръмп излиза от европейската архитектура за сигурност, както и че се отдръпва от НАТО, не отговарят на реалните му действия. Последните седмици се видя, че САЩ официално ескалират войната с Русия, включително като демонстративно заявиха, че Анкъридж не ги интересува. На срещата на Г-7 в Евиан Тръмп е декларирал подкрепа за Украйна и за Зеленски (колко струват декларациите на Тръмп обаче?). Скандалът му за снимката с Мелони е заради груповия чат на еврорайха със Зеленски, в който са се подигравали на Тръмп. Значи те му се подиграват и го лъжат, и той им се подиграва и ги лъже - Това наричат политически демократичен модел, на който всички да се поклони !?!
Сега е ключов момент отново. Западът не може да допусне мир в Украйна. За целта трябва да воюва с Русия. Ако не може само чрез Украйна, ще вкара други народи във войната. Това е целта на изродената форма на ЕС и НАТО. А целта на всички разумни хора в ЕС и НАТО е да попречат на това безумие като правят всичко възможно да не може този побеснял нацистки безчувствен и беззаконен елит да постигне тази цел. Нямаме право да седим! Предстои среща на НАТО в Турция на 8 и 9 юли. Това ще бъде среща, от която ще зависи бъдещето, защото, видно е, че Западът фанатично и безмилостно търси оцеляване на модела си и ще направи всичко възможно да не допусне мир в Украйна и загуба на господство. Домакинството на Турция е някак съдбовно. Не е в ЕС, но е в НАТО. Обаче Турция е супер фактор на Евразия и участва в няколко геополитически вектора. Интересите на Турция са едновременно за и против НАТО и затова нейната роля е между чука и наковалнята, във всички случаи губи едно, печели друго.
Междувременно се виждат явно и първите официални пукнатини и в ЕС и в НАТО. Конфликтът на Полша с Украйна, на Турция с Гърция, на Турция със САЩ заради Израел и Сирия. Турция е в изключително сложно геополитически положение, факт е, че тя смело се държи и знае какво иска, но истината е, че нейните сектори са толкова много, че тя няма да може да ги изпълни. Не може да се седи на 2, 3, 4 или 5 стола. Вътре в ЕС има постоянно количество недоволство към Украйна. Унгария продължава, Словакия, макар и понатиснати, България води двулика позиция, Румъния официално се протяга към Русия с желанието да присъедини Молдова. А решението да бъдат вкарани нови страни членки в ЕС, както и всички аспекти на икономически кризи, дори крах на страни членки, а и нечленуващи в ЕС държави като Англия, забива последни пирони в ковчега на ЕС и го обрича на прост избор - Или отиваме на война с Путин или глад и мизерия. Ако отидем на война, пак ще е глад и мизерия. Налага цел е отстраняването на този опасен и вреден тумор, който управлява Запада и нормализиране на отношенията с Изтока