Виждате каква наглост и бездушие е в ЕС. Същите хора управляват Еврозоната и поробват народите с нея

https://svobodnoslovo.eu/index.php/komentar/vizhdate-kakva-naglost-i-bezdushie-e-v-es-sashtite-hora-upravlyavat-evrozonata-i-porobvat-narodite-s-neya/180496 SvobodnoSlovo.eu
Виждате каква наглост и бездушие е в ЕС. Същите хора управляват Еврозоната и поробват народите с нея

Белгия трябва незабавно да инициира референдум за излизане от ЕС

.....

В България има движение за спасение от Еврото, но в ЕС има и по-големи проблеми за други страни. Например ако бях белгиец, незабавно бих инициирал референдум за изход от ЕС.

В момента ЕС брутално се гаври с Белгия и това показва отношението на европейските бюрократи към отделните страни-членки и техните граждани.

Всичко опира до конфискацията на 210 милиарда евро руски пари. ЕС иска да ги вземе, за да финансира войната в Украйна. Но ЕС не дава достатъчни гаранции на Белгия, че ако я осъдят, загубата ще се сподели. Подобни гаранции изискват междуправителствен договор и ратификация във всяка страна-членка. Т.е. въпросът ще стигне до нашето Народно събрание, до Бундестага, до Националното събрание на Франция и пр. Там ще изригнат невиждани скандали и просто ратификацията няма да мине. Всеки го е закъсал за пари, прави икономии и изведнъж - десетки милиарди за Украйна. Например Франция би трябвало да гласува към 30 милиарда евро, което е абсурд в настоящата ситуация на пълен банкрут и икономии от всичко. Германия ще трябва да гласува около 50 милиарда. България - 1,2 милиарда.

Това няма как да стане. Затова "урсулите" (обединяващо име на бездушните евро-бюрократи) са се вкопчили в идеята да конфискуват руските пари, но без да дават гаранции на Белгия. Дават ѝ единствено "уверения", че щом парите са под санкции, Русия не може да я осъди и при нужда "ЕС ще защити Белгия". Но нищо повече. Няма договор, нито ратификация.

И в момента натискът е чудовищен. Т.е. ЕС притиска Белгия да поеме дълг от 210 милиарда евро. Това е около една трета от целия БВП на Белгия. Все едно ЕС да притисне България да поеме дълг от 70 милиарда лева, за да финансираме Украйна. И рискът да е само върху нас.

Виждате каква наглост и бездушие е в ЕС. Същите хора управляват Еврозоната и поробват народите с нея. Но едно е просто да се приеме Еврото, друго са откровени гаври като тези с Белгия... Виждате - как се отнасят със стара страна-членка, и то дори една от най-първите основателки - Белгия е сред 6-те страни поставили началото на ЕИО още след Втората световна война. Сега - жертвено агне...

Ако бях белгиец, заради подобно издевателство, незабавно бих направил референдум за излизане...

....

Добри Божилов, писател

9 Коментара

Уонко Нормалния

5 months before

Никви Милиарди не играят, заZощото вече няма Живи ООкраинчета! За тва Урсулките и куклинажа бута Война СРЕЩУ РУСИЯ! Докато Врътката е крайно Простичка - Само Война може да Реши и оправдае Дълговете Кражбия от Краварчето. Съответно тва е Същата Врътка от 2те Световни ВОЙНИ! Са Аз тъпо-простия ли само Усещам за кво иде реч? Бонус тва е Пране на Кинти де, за да се крепи Геноцида на Ционистите във Близкия изток и Кражбията на Петрол. Щото краварчето не успя да Нападне Венецуела.

Коментирай

Иванка Иванова

5 months before

Валутния Борд крепи лева и без него няма лев. Фиксиран е към Евро. Страхливците напълниха памперсите само като помислят за Евро. България не може да си позволи да се води от страхливи и немощни дъртаци .

Коментирай

Агент "НИКОЛАЙ" а.к.а. Георги Марков

5 months before

🔴 ИДЕ ЛИ КРАЯТ НА ЕС с проф. Нако Стефанов I Свободна зона, еп. 45 https://www.youtube.com/watch?v=V4gTEVdQ3ps ТВ СПРАВЕДЛИВА БЪЛГАРИЯ 8,44 хил. абонати

Коментирай

РОСЕН МИЛЕНОВ: АЕЦ ДАЛ 200 МИЛИОНА ЗА 68 ДКА НИВА В КОЗЛОДУЙ!

5 months before

РОСЕН МИЛЕНОВ: АЕЦ ДАЛ 200 МИЛИОНА ЗА 68 ДКА НИВА В КОЗЛОДУЙ! https://www.youtube.com/watch?v=4nvUBGnHMTE Канал 3

Коментирай

Сламеният Росен Хаяшито и неговите господари Борисов и Пеевски?

5 months before

Голямата новина: Белия дом премахва санкциите над руски банки, свързани с ядрената енергетика! Това е първата стъпка към реално размразяване...И пак да попитам - на този фон България ще съучаства ли в грабежа на руската държавна собственост?!

Коментирай

Студио Ефир

5 months before

ЧЕНАЛОВА С НОВИНА. ГЕОРГИ ДИМОВ С ПРИЗИВ. ПРОТЕСТ СРЕЩУ ЕВРОТО - 17 ДЕКЕМВРИ Студио Ефир https://www.youtube.com/watch?v=TD5V5wUu9D4

Коментирай

Кико

5 months before

Белгия не я мислете, тя е от " нашите ".Ще намерят начин я оправят....ние с гайдите да му мислим...

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.