ЗАКОНИТЕ НА БЪЛГАРСКОТО СПА

https://svobodnoslovo.eu/index.php/komentar/zakonite-na-balgarskoto-spa-2/197329 SvobodnoSlovo.eu
ЗАКОНИТЕ НА БЪЛГАРСКОТО СПА

 

1. Името му е гръмко и грандиозно. Нещо от сорта „Гинци луксури плаза уайнъри спа енд уелнес гранд ризорт еврибари“. Клиентите трябва да имат усещането, че са отседнали в топ хотел от световна класа.

2. Закуската е на блок маса – задължително има от онези малки кренвиршчета, дето плуват в мазна топла вода, да си оближеш пръстите.

3. Дават от онези хавлиените чехлички, дето уж били за еднократна употреба. Е, как ще са за еднократна употреба! Един приятел има такива чехлички от хотела в Девин и вика, че вече трета година държат. Перат се на 40 градуса. Само дето малко са посивели, ма иначе нищо им няма.

4. Има релакс зона с каменни шезлонги с подгряване. Тия шезлонги са супернеудобни, ма хората си лежат върху тях. Платили са си ги.

5. На рецепцията предлагат „пакети“. Най-търсеният пакет е „Премиум Детокс и Детлъст“ за 840 евро на човек. Тва включва джим, сауна, парна баня, релакс зона и душове. Кво му плащаш! Идеята на тоя пакет е да се свържеш с енергията си и да си вдигнеш нивото на вибрациите. Щото само простите хора ходят с ниски вибрации. Елитът са от 260 херца нагоре.

6. Мъжете носят анцузи с три черти, пушат пури дебели колкото детска ръчичка и гледат лошо. Жените са с клинчета, с тристакубикови джуки и изрисувани вежди. Ако си без татуси, те гледат с презрение.

7. Навсякъде тичат весели деца, пищят като истерични чайки и се блъскат в хората. Това създава неповторима атмосфера на уют и елитен релакс.

8. Хотелът си има винарна, в която произвежда бутикови вина. Предлагат дегуст срещу 180 евро на човек. Дегустът включва седем вина и за мезе кашкавалче, судчужец така… И всичко им е домашно. И кашкавалчето там си го правят, и суджучеца, и сиренцето. Даже и дограмата им е домашна – петкамерна, с шибидах и лед-щори. Не е като купешките боклуци.

9. В лоби-бара жените пият аперол шприц, а мъжете – 12-годишно уиски „Блек рам“. Обсъждат живота и всички са единодушни, че по байтошово време са били много по-добре. Били са спокойни, сигурни и евтини.

10. Персоналът много се гордее с елитните клиенти, които са посещавали спа-то. Целият елит е бил тук - Кулагин, Гущерова, мъжът до Джулияна Гани, Емили Тротинетката и Цончо Ганев.

Смятай!

ИВО СИРОМАХОВ

7 Коментара

Чичо Ади

23 hours before

Това е доста старо

Коментирай

Уонко Нормалния

23 hours before

Пак ли се бичи, Пациента на учиндолския Чалгар бре! Само за 3 минути, ще разпитам кварталните пияндета за Пародия, която им се е случила. Ще е мега по смешно, ако не бе Трагично де.

Коментирай

Червената шапчица

21 hours before

Тъпак

Коментирай

Алф

20 hours before

сиромахов, колко от нормалните българи имат достъп до спа хотелите и центровете, за разлика от такива нехранимайковци като теб и останалите от бандата на чалгаря? Знаеш ли колко ги вълнува написаното от теб, за да оригиналничиш? Явно не си успял да се уредиш за разлика от кликата, ръководеща ИТН, с някой и друг хотел на територията, която успешно опростачихте....

Коментирай

Валентин Любенов

19 hours before

Нито е тайна,че поне 70 процента от хотелиерският бизнес у нас е с криминален произход,нито е тайна,че основната част от клиентелата на "ВИП" хотелите са нашенските селляндурбизнесмени,техните любовници и протежета. Парвенющина,пошлост и гнусна чалга. Но,я си спомнете кой е един от създателите и разпространителите на чалга културата. Не е ли същият Славчо и неговия екип. А,къде се подвизаваше Сиромахов толкова години. Ама,не.Моля ви се.Аз там само съм работил за заплата.Иначе съм си заклет античалгар и съм висококултурен.

Коментирай

Доктор Мазох

17 hours before

Личи си школата на учиндолеца!

Коментирай

Доктор Мазох

17 hours before

Личи си школата на учиндолеца!

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.