Открито писмо до хората, които се отказват от техните домашни любимци и ги изоставят в приют

https://svobodnoslovo.eu/index.php/mrezhata/otkrito-pismo-do-horata-koito-se-otkazvat-ot-tehnite-domashni-lyubimci-i-gi-izostavyat-v-priyut/188499 SvobodnoSlovo.eu
Открито писмо до хората, които се отказват от техните домашни любимци и ги изоставят в приют

Открито писмо до хората, които се отказват от техните домашни любимци и ги изоставят в приют.

Ако е късметлия, вашата котка ще намери нов дом с някой, който ще изпита състрадание, и с това ще е по-добър човек, отколкото някога сте били вие..

Мили хора, които си предавате домашните любимци:

Поздравления за новата ви работа, за вашия нов брак, за новото ви бебе, или вашия нов апартамент. Със сигурност каквото и да е то, което се е променило в живота ви, ще ви направи изключително щастливи.

Жалко, че вашият ДОЖИВОТЕН компаньон и пухкав приятел няма да бъде там, за да го сподели с вас...

Не! Защото сте решили да го предадете в приют, той ще прекарва дните си самотен, треперейки в ъгъла на студената клетка. Докато вие си гукате на вашето бебе (помните ли, когато вашата котка беше вашето бебе?)... Или прегръщате партньора си (помните ли, колко сладка беше вашата котка, когато споделяше възглавницата с вас?)...

Вашата котка ще бъде сгушена в кутията за пренасяне в страх и несигурност, отчаяно чудейки се, кога ще се върнете за нея.

Служителите в приюта ще я погалят малко, когато имат време, но има и много други котки в същата ситуация и просто не е достатъчно времето, за да отидат при всички тях. Някои хора може и да дойдат, за да осиновят котка, но те ще преминат покрай вашата котка, без да я поискат, защото тя е стара и уплашена, въпреки че тя е била толкова сладка в дома си, където се е чувствала в безопасност.

Доброволци в общността ще работят неуморно, за да може снимката на вашата котка да се разпространи в социалните мрежи, заедно с нейната тъжна история за човек, който безсърдечно я зарязва и как тази котка заслужава да има втори шанс в живота. Ще загубят съня си над вашата котка и ще прекарват часове, опитвайки се да я изкарат от приюта и предлагайки собствените си пари, за да помогнат с разходите.

Защото не котката е виновна, че е там. Тя е пркрасна котка, но не всички намират отново дом и семейство.

Ако е късметлия, вашата котка ще намери нов дом с някой, който ще я съжали, и с това ще е по-добър човек, отколкото някога ще бъдете вие. Ако вашата котка е с достатъчно късмет, за да намери нов дом, той ще бъде неин дом завинаги - за разлика от дома и, даден преди, който продължи да е неин само до обстоятелствата, които са се променили, и тя вече не е приоритет.

Но ако тя не е един от малцина щастливци, никога вече няма да познава друг дом. Или дори друг ден…

Как хора като вас могат да живеят със себе си?! Как можете да вземете домашен любимец, който се предполага, че е обичан в продължение на много години и изведнъж го захвърляте в приют, където, оставяйки животно, е голям шансът вече никога да не се разбере какво става с него?!

Ако бях ваш приятел в реалния живот и ако научех, че ще направите това с вашия домашен любимец, щях да ви „зачеркна от моя списъка с мои приятели”. Щяхте да сте мъртъв за мен, клише, което отразява съвсем ясно как се чувства вашият ИЗОСТАВЕН домашен любимец .

Но въпреки че ВИЕ не заслужавате, много хора ще се борят, за да спасят вашата котка и тя да намери нов дом, който заслужава. Може би нямате представа колко усилия, време, грижи, и себеотрицание ще отнеме, за да бъде спасена котката ви, но много други любители на животните ще се присъединят към тях усилията си, за да го направят.

И ако не успеят, те ще страдат все едно, че това е тяхната котка, защото те не са безразлични нищожества като вас

С уважение,

Всеки, който ще помогне за спасяването на вашата котка.

Забележка: Вашата котка не е вашият "домашен любимец". Тя е част от вашето семейство. Ако не можете да го приемете, не си вземайте изобщо котка!

https://www.facebook.com/profile.php?id=100064597243375

6 Коментара

Алф

2 months before

Десетилетия наред маса народ не дава домашните си любимци в приюти, а просто ги изоставя по улиците и парковете, дори вързани. Българинът стана освен безчовечен, но и жесток. О времена, о нрави!

Коментирай

Ася

2 months before

Споделям написаното.

Коментирай

Само дето,

2 months before

писмото е написано до хора, а сред тия, дето изхвърлят или изоставят животинките си такива няма. Там са гадове. Човек, ако е, и съвсем да го е закъсал, ще търси друг да вземе животинката или ще намери начин да се оправи. Ама, нали повечето ги вземат като играчки, я, какво е миличко, искам го. Само че то не е украса, то се храни, има биологични нужди, иска разходки, къпане, чистене, лечение. Като това последното май надмина по цени човешкото лечение. Да не споменавам пък тия, печалбарите, дето ги развъждат безконтролно. Я продаде, я не, и, като останат, на улицата. И не е, че няма закони, просто и тук контрол няма, както почти навсякъде.

Коментирай

До Не споделям написаното

2 months before

Твой е изборът да споделяш или не. Не го приемаш, защото никога не си гледал животинка и не си обичал такава. Точно като член на семейството ти става и не игнорираш грижите по него. И това не означава, че одобряваш политиката по опазване здравето на децата ни или изобщо състоянието на здравеопазнването. Нито ти пречи да събираш капачки или да помагаш на болни както и колкото можеш. Не домашните животинчета са виновни за горното.

Коментирай

До: До Не споделям написаното

2 months before

Напротив, винаги сме другари с животните. И сега има една писана, която щеше да загине на село, ако не я бяхме взели. Иначе кучета, други котараци, които си отидоха от старост. Не ми пречи да събирам капачки, нито да дарявам, само че колко го правят? А къде е насраната държава да се грижи за здравето, благополучието и доброто на гражданите, както е по конституция? Не одобрявам псевдо милосърдни пръдни като горното, особено от откачалки и изперкаляци, които иначе подминават бедни, затварят си очите за гладно или болно дете, а само животните са им смисъл на живота. Аре, у лево, боклуци!

Коментирай

Досега

2 months before

Не съм прочел някъде такъв апел към бедни хора, към болни деца, към нуждаещи се от всякаква възраст. Нямам предвид просяците от мафията. Всеки има съсед, познат, приятел, който може да е в нужда. Изобщо не трябва да се събират капачки, кутии, да се правят дарения по църкви и обществени места за хората, а трябва избягалата от отговорностите си държава да го прави. Тогава може би и да има за животните. А не като фината дама фидосова - храни си кучето с телешки шол три пъти седмично, това тази пачавра го каза по телевизия, при положение че много хора отдавна не знаят вкуса на месото. Не от вегански мераци.

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.