Ректорът на СУ е амалгама на хора като биков, митев и подобни -- такива са извадени като от калъп
https://svobodnoslovo.eu/index.php/mrezhata/rektorat-na-su-e-amalgama-na-hora-kato-bikov-mitev-i-podobni-takiva-sa-izvadeni-kato-ot-kalap/7510
SvobodnoSlovo.eu
Ректорът на СУ е амалгама на хора като биков, митев и подобни -- такива са извадени като от калъп. И по външен вид и по говорене и по безгръбначие.
Този образ олицетворява анти-академията -- блюдолизец, конформист...
Защото да се продадеш на мутрите си е безкрайно човешко падение. Това, всъщност, е обида към академията и към всеки с диплома от там, който не се смята за пълзящ организъм. Т.е. това го приемам като лична обида и всичко това ме връща в тъмните комунистически времена и констатацията, че академията продължава да е развъдник на пълзящи огранизми в услуга на властта.
Татяна Кристи