БЕЗСРАМИЕТО НА ЕДНА КАСТА

https://svobodnoslovo.eu/index.php/nachalna-gore/bezsramieto-na-edna-kasta/22270 SvobodnoSlovo.eu
БЕЗСРАМИЕТО НА ЕДНА КАСТА

Аз отдавна знам че те са оперирани от усещането за срам.

Знам, че такива люде с парчета лед вместо сърца няма никъде другаде.

Знам, че те си пазят един друг гърба. И със страст смучат като кърлежи болната отдавна снага на народа си.

Но никога не бях и предполагал, че никой от тези не ще изохка през тези шест месеца на рутинно председателство на ЕС за тъжното битие на пенсионерите, болните, инвалидите...

Нито един от кастата!

Шест месеца - стотици срещи с елита на Европа, милиони поклони, вечери за по 500 лева на човек, проекти за стотици милиони - цветя, рози, евксиновградска...

И нито дума, че в толкова гостоприемната и щедра на софри България живеят най-бедните пенсионери на света!

Нито дума за тези пенсии от по 80-100 евро, които са срам за всяка власт и опозиция!

Дори се стигна до ужасния факт, непознат на света, майки на болни деца ангелчета да стачкуват със сетни сили, да реват от мъка на жълтите плочки, а в същото време една зам.-министърка, анонимна бурмичка от алчната каста, да пътува за Америка с билет от 16 хиляди парички, за да убеждава гордо света, че България се грижи добре за инвалидите си!?!

Как не се е отворила земята?

Та в България няма и един автобус с помощна платформа за инвалиди...

Хора, забравили какво значи срам!

Пиявици, които са случили на народец.

Едва изчакаха да свърши председателството и цапардосаха с поредното увеличение народа.

Докато румънците намалиха разходите и увеличиха пенсиите на своя народ.

Сега тези ще ни продънят ушите колко Юнкер и компания харесали България!

Успоредно с тази славославяща ги кампания, с издути джобове, те ще си починат по елитните курорти на света. Защото според тях и слугинажа им те са си свършили перфектно работата!

После от септември ще започнат отново театъра, в които играят уж разделени на власт и опозиция, а всъщност са си едно цяло.

Защото идват евроизборите.

Изборите за поредните скъпоплатени анонимници.

Които ще възпроизведат тъгата на България.

И така - до края на света...

Простете, майки и татковци!

Просто не сте случили на синове и дъщери.

Димо Райков

Снимка на Dimo Raikov.

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.