Едно дете не може да стои в училище с една маска цял ден, така вместо да предпазва, тя ще стане вредна. Това заяви пулмологът Доц. Елена Георгиева. Лекарката обаче не изрази категорично мнение как трябва да се провеждат учебните часове в условията на заплахата от COVID-19.
Доц. Елена Георгиева сподели пред Нова телевизия, че самата тя има внуче на 11 години. Според нея училищата трябва да изготвят варианти за намаляване на продължителността на часовете. Също така занятията по предмети като изобразително изкуство и музика да се провеждат в по-големи помещения, като се използва целия ресурс на училищата. Проветряването има положителен ефект, каза още специалистът.Доц. Елена Георгиева: Вредно е учениците да стоят с една маска цял ден