Не, този щаб няма представа от кризисно реагиране, щом ако сме достигнали 100 души заразени трябва да се затваряме в къщи, значи не си дават сметка изобщо в каква катастрофа влизаме. До този момент имаме трима починали. Заради трима починали затварят цяла България. И въвеждат карантина, която е безмислена.
У нас генералите и автократите си падат по китайския модел, а нашия модел, на демократичните страни е този на Сингапур, на Южна Корея. В Китай като в автократична държавата първо изкараха доктора че руши имиджа, а той от кога ги предупреждаваше. И като от една крайност минаха в друга. Както посочи доцентъ Мангъров, за тези които се прехласват по китайския модел, кризата затихна там заради логиката в епидемиите, те затихват внезапно в момента в който се изгради колективния имунитет. Което означава че нямаме сигурна връзка между драстичните мерки и затихването на кризата.Илиян Василев: Години ще се оправяме от решенията, които вземат днес управленците