Румен Радев: Няма да видите подпис на Велислава Петрова, в кабинета няма противоречия за войната в Украйна

https://svobodnoslovo.eu/index.php/politika/rumen-radev-nyama-da-vidite-podpis-na-velislava-petrova-v-kabineta-nyama-protivorechiya-za-voynata-v-ukrayna/197051 SvobodnoSlovo.eu
Румен Радев: Няма да видите подпис на Велислава Петрова, в кабинета няма противоречия за войната в Украйна

Министър-председателят припомни, че решенията се вземат от ЕС и от НАТО - съюзи, в които България е активен участник.

Външният министър Велислава Петрова не е подписвала декларация в защита на „Коалицията на желаещите“. Това заяви премиерът Румен Радев пред журналисти в парламента, след като външният министър участва в срещата „Украйна – Югоизточна Европа“ в Киев. Радев защити договора с „Боташ“ и заяви, че България и Турция ще го използват, за да пренасят газ. Министър-председателят каза още, че не вижда победител във войната в Украйна, а по темата с бюджета за 2026 година - го определи като бюджетът, който изкарва цялата истина за финансите на държавата, предаде репортер на БГНЕС.

Министър Велислава Петрова беше в Украйна, за да продължи двустранните разговори, които имахме с президента Зеленски. Наистина важни разговори в областта на енергетиката и на икономиката. Така че г-жа Петрова продължи тези интересни разговори. Няма никакво противоречие в правителството по отношение на войната в Украйна, нито г-жа Петрова е подписвала декларация.

"Няма подпис и няма да видите такъв", каза още Радев и попита журналистите: "Вие видяхте ли подпис на министър Петрова?". "Аз се учудвам с каква увереност разпространяването противна информация", добави Радев. 

Премиерът заяви, че България е част от общите европейски решения, но България няма да предостави и не предоставя оръжия и финансови средства.

Той припомни, че решенията се вземат от ЕС и от НАТО - съюзи, в които България е активен участник. 

По повод проекта за бюджет за 2026 г. Радев заяви, че той поставя финансите на държавата върху реална основа.

„Бюджет 2026 изкарва цялата истина за финансите на държавата. Стъпваме на здрава основа и въвеждаме правила за финансова дисциплина“, заяви министър-председателят. По думите му голяма част от натиска върху дефицита идва от неразплатени задължения, натрупани през предходни години. "Ще го направим със съответната финансова дисциплина, със затягане на разходите, без да задушаваме икономиката, без да ощетяваме работещите, без да намаляваме социалните разходи и в никакъв случай без да замразяваме пенсиите“, каза още Радев. Той посочи, че няма замразяване на социалните плащания, като отбеляза увеличението на средствата за хората с увреждания, личните асистенти, пенсиите и възнагражденията.

Премиерът защити замразения за 15 месеца договор между „Булгаргаз“ и турската компания „Боташ“, като го определи като стратегически важен за страната.

„Ние предложихме на Турция едно изключително взаимноизгодно партньорство“, заяви той. По думите му подписаният протокол предвижда 15-месечно замразяване на плащанията, както и „много съществено намаляване на цената за регазификация и пренос от „Боташ““, което ще направи маршрута през Турция и България по-конкурентоспособен.

Радев каза още, че договорът не е бил използван ефективно от предишните управляващи. „Не само че не използваха капацитета на този договор, но и го саботираха“, заяви той, като допълни, че правителството очаква чрез него да бъдат реализирани бъдещи доставки на природен газ към други държави.

На нов въпрос за войната в Украйна премиерът предупреди за нарастващата ескалация. „Аз не виждам победител в тази война. Това е най-притеснителното, защото всеки ден тази война разширява своя пространствен обхват. Виждаме как расте ескалацията и можем да станем свидетели, не го пожелавам, на тактически ядрен удар“, заяви министър-председателят.  | БГНЕС

32 Коментара

Уонко Нормалния

3 hours before

Значи не само го е подписала Велиславка, но и други неща са станали, които са изисквания на краварчето! Щото все пак куклето фуражка Радеффф е краварски пудел, заедно с тази кукла, която нищо не е подписвала! ХАХАХХА Натам тва да влезеш с Боташ в енергийна зависимост от Турция си е Национално Предалство, както и да погледнеш. Още по голямата Пародия е Финансите на Фалирата територийка, която само Лихвите по Милиардите Крадити Гепия не може да си изплати. За ООкрайна вече неам думи за колко Изоглавена позицийка на Партер Г иде реч. ЧЕСТИТ КРАХ!

Коментирай

Джей

3 hours before

Прав е премиерът, но ако ще и цяла седмица да обяснява как стоят нещата, кухите кратуни ще повтарят едно и също. Каквото си баба знае, това си бае. Но има и друга мъдра народна поговорка — "Кучетата си лаят, кервана си върви". И тук така.

Коментирай

Да де

3 hours before

Публикувайте декларацията на сайта на министерството.Или я укривате? Така излиза.Има документ- декларация с подписи! ПУБЛИКУВАЙТЕ Я!

Коментирай

панчо виля

3 hours before

Как да няма противоречия бе? И си тръгнал да браниш тая безмозъчна кукувица, която дриска всевъзможни вреднотии в собственото ти гнездо? Ако имаш все още някакъв мозък и не си "закопчан", трябва на секундата да се отървеш от нея и да поведеш политика, каквато всички очакват от тебе и за каквато те овластиха. От друга страна, предвид досегашната му успеваемост, не ти ли е ясно, че всеки контакт с киевския клоун е смъртоносна зараза, от която трябва да се пазиш и да ни пазиш с всички възможни и дори невъзможни средства? Иначе - заминаваш, а ние загиваме.

Коментирай

Костадин Костадинов

2 hours before

Костадин Костадинов ❌ Няма ден, в който националният предател Румен Радев да не забива нож в тялото на българската държавност. 🇧🇬🔪 ✈️ С официално решение на неговото правителство летище „София“ беше превърнато в петата американска база в България. 🇺🇸📍🇧🇬

Коментирай

Проповедникът

2 hours before

Пропагандата в България след време може да докара нещо подобно на руандийския геноцид. Това денонощно насъскване на едни срещу други води само до побесняване на човешката популация. Само нормалните хора ще оцелеят, другите стават на отпадък. Не е нещо ново.

Коментирай

До тоя, дето използва името на Костадинов

2 hours before

Толкова е верно, колкото и неположения подпис на министър Петрова. Ама важното е да се каже, че сестрата е к..ва, пък после нека ходят да се обясняват. Е на тоя принцип работиш трольо!

Коментирай

КОЙ Е ЛЪЖЕЦА?

2 hours before

САМО ВЪВ "ФАКЛА": Кой лъже - Радев, Чамова или Зеленски? Факла.бг 1 час 59649 прегледи https://www.fakla.bg/news/2623-samo-vav-fakla-koy-laje-radev-chamova-ili-zelenski

Коментирай

Червената шапчица

2 hours before

Радев: Видяхте ли подписа на министър Петрова под Киевската декларация? Няма подпис, няма и да видите такъв - За жълтопаветната смpaд, обаче всичко е проблем. Вчера - защо подписа? Днес - защо не подписа? Всички, които квичаха им го каза както винаги - кратко, ясно и точно !!!

Коментирай

Костадин Костадинов преди 17 часа

2 hours before

🤦🏻‍♂️ Преди малко ПБ и ДБ подкрепиха предложението на ДПС да се върне масовото гласуване в Турция, което както знаем е под контрола на турската държава. 🇹🇷 На последните президентски избори в Турция гласуваха 90 000 души. От тях за ДПС - 88 000. На последните парламентарни избори благодарение на Възраждане в Турция гласуваха 33 000 души. От тях за ДПС - 18 000. 😞 Предателството в България си има име - партиите на Румен Радев, Ивайло Мирчев и Радан Кънев подкрепиха за пореден път Делян Пеевски. А колко чужденци ще гласуват в Турция на българските избори наесен знае само Ердоган. Колкото реши вече, толкова ще мобилизира. И резултатът от президентските избори ще зависи само от него.

Коментирай

Уонко Нормалния

2 hours before

Гугутки Шарени, не само един носи фамилията Костадинов! Разбирам, че сте му фенки, но все пак дресирайте единствената мозъчна клетка малко, че се излагате.

Коментирай

Червената шапчица

2 hours before

Кьопеци, дори да беше подписала тази декларация, това не означава абсолютно нищо ! Но много добре правителството разиграва петроханци и патерицата им костя ! ха ха ха ха Важното, кьопеци, е да се запълни Боташ, който беше подписан при извънредно екстремна ситуация в която петроханци и гербери оставиха внезапно България без газ !

Коментирай

До шапчицата

2 hours before

".........им го каза както винаги - кратко, ясно и точно !!!" Ама така се казва на нормални, културни и възпитани хора. А срещу Радев не са такива. Та си мисля, че затова и на тях трябва да им се кресне, скара, викне, явно от такова разбират. Когато им говориш нормално, те просто не чуват. Колко пъти го каза Радев, излъчиха го и още има такива, дето твърдят обратното. Няма да пиша какво ми иде да им направя.

Коментирай

Ситуацията е много жалка.

2 hours before

По белия свят и за далеч по-дребни лъжи избухва правителствена криза. Няма друг изход пред Радев, освен да оттегли подписа на България от позорната "киевска декларация", или да оттегли външната си министърка.

Коментирай

Фактите.

2 hours before

- В Париж Радев бравурно обявява, че България се оттегля от "клуба на желаещите" войната в Украйна да продължи. - Ден по-късно външната му министърка Велислава Петрова заминава за Киев, уж за "енергийни преговори". - В Киев радикално-русофобски държави приемат "киевска декларация". През цялото време официалните медии и ведомства мълчат, че България е разписала текста.

Коментирай

Плитка лъжа:

2 hours before

Член 7 от декларация гласи: "Признаваме важната роля на Коалицията на желаещите като ефективен механизъм за подкрепа на Украйна, включително чрез предоставяне на надеждни и правно обвързващи гаранции за сигурност. Изразяваме готовност да засилим участието си в нейната работа". Пак да го прочетем - "изразяваме готовност ДА ЗАСИЛИМ УЧАСТИЕТО СИ В НЕЙНАТА РАБОТА"! Това как се връзва с обещанието на Радев, че излизаме от коалицията? Кой лъже? Радев, Петрова, а може би всички вкупом?

Коментирай

@"Фактите"

2 hours before

Още ли не си чул, че НЕ Е ПОДПИСАЛА!?

Коментирай

Кучето Лайка

1 hour before

Да, сега вероятно ще ви се размине. Медиите на Пеевски ви се подмазват, опозицията е навряна в кучи отвор, инфантилната публика все още се връзва на евтините ви пинизи. Колко дълго обаче ще успявате да ни лъжете така? Давате ли си сметка с какво колосално доверие се подигравате и колко скъпо ще ви излезе сметката за поредните пропилени надежди?

Коментирай

До Червената шапчица

1 hour before

Червената шапчица, как се чувстват избирателите на "Прогресивна България"? Доволни или излъгани? А може би култът към личността вече е заслепил здравия им разум?

Коментирай

Самозванец

1 hour before

Най-хубавото нещо, което може да направи Радев, е незабавно да разкара тая проста, тъпа, грозна цървулана, която обикаля света и срами България! Има достойни, начетени, с визия и ценз дипломати.

Коментирай

ДИСКУСИОНЕН ФОРУМ с Велизар Енчев

1 hour before

https://www.youtube.com/watch?v=OVovn1t46LU ОПГ УПРАВЛЯВА, РАДЕВ ГО ЧАКА ВОЙНА ДИСКУСИОНЕН ФОРУМ с Велизар Енчев 40,6 хил. абонати

Коментирай

РАДЕВ НАДМИНА БОРИСОВ ПО ЛЪЖИ!

1 hour before

Обеща вето върху санкциите срещу Русия - няма вето. Обещава едно, прави друго. За два месеца Румен Радев показа, че думата му не струва нищо. А скандалът с „Боташ“ става все по-голям. След 15 месеца България може да се окаже с дълг от над половин милиард лева. И тогава идва страшният въпрос: Ще дадем ли 30–40% от „Булгаргаз“ на Турция, защото не можем да платим? Абсурдът е пълен-премиерът Радев днес ни „спасява“ от договора, който президентът Радев години наред представяше като успех

Коментирай

Раф

1 hour before

Сръбският президент каза, че само той от присъстващите там не е подписал! Точка.

Коментирай

Това са самодейци, не Министерски съвет. И тази колониална администрация позори РОДИНАТА ни!

1 hour before

Прес съобщението на екипа на Зеленски. "Adopt the Following Declaration"...Знаете какво значи това - "СЪГЛАСЯВАТ СЕ СЪС СЛЕДНАТА ДЕКЛАРАЦИЯ". Ако Радев смята, че Зеленски лъже, нека го каже в прав текст. Нека го обвини в лъжа.

Коментирай

Това са самодейци, не Министерски съвет. И тази колониална администрация позори РОДИНАТА ни!

1 hour before

Прес съобщението на екипа на Зеленски. "Adopt the Following Declaration"...Знаете какво значи това - "СЪГЛАСЯВАТ СЕ СЪС СЛЕДНАТА ДЕКЛАРАЦИЯ". Ако Радев смята, че Зеленски лъже, нека го каже в прав текст. Нека го обвини в лъжа.

Коментирай

До Червената шапчица

1 hour before

Червената шапчице, припомни на Радев приказката за Лъжливото овчарче!

Коментирай

@Кучето Лайка

1 hour before

Аз пък питам колко още ще се водите по акъла на нискочели мирчовци? Щото те са решили, че опозиция означава, когато управляващите нещо свършат, да го опозориш на всяка цена. И с това се занимават. На следващите избори за тях гласувайте!

Коментирай

@До Червената шапчица

1 hour before

На въпроса как се чувстват избирателите на Прогресивна България, ами, чудесно се чувстваме, поне тия, дето познавам. И на такива, като теб, препоръчвам да слушате какво казва Радев, не разните му коментатори от опозиция или ония, дежурните, по телевизиите. Когато вършиш нещо, което те не са успяли, никога няма да ти простят. Та и на Радев ще му се наложи и на тоя фронт борба да води. Щото у нас пари за болни няма, ама за троляци пари бол, щот за много полезни за неможачите.

Коментирай

В. Вацев

52 minutes before

Становището на Парламентарната група на "Прогресивна България" е абсолютно скандално разрушително. Ренегатът Петър Витанов обясни, че това, което е подписано, няма правен характер, защото е становище. Думите му грубо противоречат на становището на Министерството на външните работи. От което излиза тъпото предположение, че българите не разбират за какво става дума. Веднага след технологията на ренегата Петър Витанов идва становището на Слави Василев, което означава, че до края на годината Радев ще бъде политически аутсайдер.

Коментирай

В. Вацев

51 minutes before

Функционери като Витанов, шеф на парламентарната му група и Слави Василев, който се изживява като говорител на президента-премиер, разговарят с едно общество, за което те предполагат, че се състои от идиоти. Всъщност Витанов и Слави Василев са провокацията към мълчаливото политическо мнозинство на България, което прати Радев във властта. Известно е, че по Конституция в България президентът няма власт. За първи път Румен Радев получи власт, когато спечели изборите и стана премиер. И сега пилее политическия капитал на тази власт, пилее го със пълни шепи!.

Коментирай

В. Вацев

51 minutes before

За първи път Румен Радев е във властта сега. И се оказва, че е напълно безпомощен за реалната власт. Като субект на реална власт, не на протоколно-церемониална власт, какъвто беше до преди девет месеца. А като субект на реална власт, той е напълно безпомощен.

Коментирай

Айде, стига

28 minutes before

цитирахте тоя Вацев, достатъчно е разпространен материалът му, едва ли някой е пропуснал да го погледне. Мнение на Вацев, както на всеки друг човек. Не е последна инстанция. Някъде има ли му биографията преди 1990г, че никъде не попадам на такава. Все едно животът му започва от 1990, а е роден 1950.

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.