Румен Радев: Подкрепяме Украйна, но спираме даренията за Киев

https://svobodnoslovo.eu/index.php/politika/rumen-radev-podkrepyame-ukrayna-no-spirame-dareniyata-za-kiev/195215 SvobodnoSlovo.eu
Румен Радев: Подкрепяме Украйна, но спираме даренията за Киев

Радев прави разграничение между военна и военно-техническа подкрепа

България продължава да подкрепя Украйна, но е достигнала границата на възможностите си за предоставяне на допълнителна военна и финансова помощ извън вече поетите ангажименти. Това заявява министър-председателят Румен Радев в писмен отговор, като подчертава, че спирането на даренията от Българската армия не означава отказ от подкрепа в други направления, предаде БГНЕС.

Премиерът подчертава, че България работи за „траен и справедлив мир в Украйна, основан на международното право и Устава на ООН“, като ключова роля трябва да има дипломацията. По думите му Европейският съюз следва по-активно да се ангажира с мирния процес.

Радев прави разграничение между военна и военно-техническа подкрепа, като уточнява, че след 13 пакета помощ страната е достигнала лимита на възможностите на Въоръжените сили.

„След 13 пакета военна подкрепа България достигна предела на това, което може да предостави от ресурса на Въоръжените сили, без да компрометира способностите за национална отбрана“, заявява той.

Министър-председателят подчертава, че прекратяването на даренията от армията не засяга другите форми на подкрепа, включително дейността на отбранителната индустрия. „Преустановяването на даренията от Българската армия не означава преустановяване на подкрепата по други направления, нито означава преустановяване дейността на българската отбранителна индустрия“, посочва още той.

Радев допълва, че позицията се основава и на необходимостта от запазване на отбранителните способности и фискалната стабилност на страната, отчитайки процедурата по прекомерен дефицит, започната от Европейската комисия.

„Считам, че страната ни е достигнала прага на възможностите си да предоставя военна или финансова подкрепа за Украйна отвъд вече договорената“, посочва премиерът. І БГНЕС

19 Коментара

Уонко Нормалния

9 hours before

Ква ООкрайна крепим брееее! Аман от краварски Кукли, които нямат идейка кво лаят! А милионите Подарени на киеФФФФ, никой няма да ги върне никой, щото няма Живи. Нали е летец, да заминава да се бие за ООкрайна, като е много готин.

Коментирай

РАДЕВ,

8 hours before

А НИЕ ВИ ВЯРВАХМЕ……

Коментирай

РАДЕВ,

8 hours before

А НИЕ ВИ ВЯРВАХМЕ……ИЗЛЪГАХТЕ НИ ….

Коментирай

Бялджип

7 hours before

Подкрепям казаното от Радев, както го подкрепя голяма част от българите, гласували за него. Подкрепата личи и сега в повечето медии, където се допускат коментари и има знаци за одобрение към тях. Подкрепата личи в социологическите проучвания, които му дават увеличаващ се рейтинг! А жалките кресльовци като полувменяеми повтарят с по 10 различни никнейми една и съща помия. Крайно ниският им интелект проличава в еднаквите постове, в потресаващото скудоумие дори в ненавистта към бившия президент. Нямат никакво въображение до гуша ни залива скуката от тях. Зелен чорап, Решетников, Боташ, Мунчо.... Жалки примитиви и примати.

Коментирай

до белия джип

7 hours before

Управляващия белият джип да пие едно по-силно кафе да се разсъни. На Радев такава му е политиката - и тако и вако, за всекиго по нещо , да ама не , сутрин съм червен следобед син и в общи линии както Кирчо добре обясни още преди време АЛА-БАЛА политик. Напъва се слона ама ражда мишки. Голям стратег , няма що , но и ние не сме паднали от Марс.

Коментирай

до белия джип

7 hours before

Управляващия белият джип да пие едно по-силно кафе да се разсъни. На Радев такава му е политиката - и тако и вако, за всекиго по нещо , да ама не , сутрин съм червен следобед син и в общи линии както Кирчо добре обясни още преди време АЛА-БАЛА политик. Напъва се слона ама ражда мишки. Голям стратег , няма що , но и ние не сме паднали от Марс.

Коментирай

Danilko

6 hours before

да ви е.м., бялджип и ненормалници, все сте свини...! .гласувайте за герб за да останете и без гащи един ден..! Радев не е Господ...човекът прави, каквото може в рамките на нормалното...а вие като не го искате отивайте при жълтопаветниците и оня с големия Г.

Коментирай

РАДЕВ, А НИЕ ВИ ВЯРВАХМЕ…

6 hours before

И с какво точно те излъга Радев? Прави това, което обеща, стъпка по стъпка. Това, че ти си решил, че ще прави точно това, което на теб ти се иска, няма как да стане, щото всеки има някакви очаквания към Радев. А той нито е длъжен, нито има такива възможности. Натеглихме се, говори се тоя крал, оня крал, а някой да дава доказателства? Само по приказки не става, не случайно толкова бандите и престъпници се отървават. Не се ли докаже престъплението категорично, съд няма. А доказването не става щото ни си знаем, и децата знаели, както някой беше написал. И нали ти е ясно, че се краде, но следи не се оставят и не е толкова лесно да се намерят. Не е работа за един месец, на практика от Радев в момента се очакват непосилни неща. Всеки си иска изпълнени неговите очаквания. Ами, няма как да стане, айде стъпете на тая земя и малко помислете.

Коментирай

РАДЕВ, А НИЕ ВИ ВЯРВАХМЕ…

4 hours before

МАСОНИ-ЛИБЕРАЛИ-НДСВ-РАДЕВ! КОЙ ДЪРПА КОНЦИТЕ? /НА ПЛОЩАДА С ТИШО 22. 06.2026/ https://www.youtube.com/watch?v=1wIqxJzPAoc Канал 3 31,3 хил. абонати

Коментирай

Ивелин Николов 103 хил. абонати

4 hours before

Радев и Пеевски заедно искат да прецакат Борисов? https://www.youtube.com/watch?v=er3gXjQLZmQ

Коментирай

Радев се сдуши с герберските кметове да скубят заедно народа

4 hours before

РОСЕН МИЛЕНОВ:Г-Н РАДЕВ, СПРЕТЕ РЕКЛАМАТА НА ХАЗАРТА! НЕ БЪДЕТЕ ЧАСТ ОТ УБИЙЦИТЕ НА БЪЛГАРСКИЯ НАРОД https://www.youtube.com/watch?v=0WJT-EBti_4 Канал 3 31,3 хил. абонати

Коментирай

Ганю Балкански

3 hours before

РадеФфф! Стига прави на балъци тези хора,които се ПОДЛЪГАХА и гласуваха за теб,и ония около теб. Вземи се в ръце и кажи на кой стол стоиш? Или си с англосаксонските гейове,и си съгласен за АНКЛАВ на хохолите по Черноморието ни,или казваш : Баста на ОСРАЙНА! Уж си генерал,човек на честа,достойнство,пък....то к'во излезе😉

Коментирай

Ганю Балкански

3 hours before

РадеФфф! Стига прави на балъци тези хора,които се ПОДЛЪГАХА и гласуваха за теб,и ония около теб. Вземи се в ръце и кажи на кой стол стоиш? Или си с англосаксонските гейове,и си съгласен за АНКЛАВ на хохолите по Черноморието ни,или казваш : Баста на ОСРАЙНА! Уж си генерал,човек на честа,достойнство,пък....то к'во излезе😉

Коментирай

Едват едни гладни и ядосани

3 hours before

Зимата, гладните и ядосаните ще го гонят да го бият този прост шапкар със зелени чорапки. Само Белияджип ще си намества пенсионерското чене, доволен, че Хасена Василева все още носи единствената си вратовръзка. А, едни 1.44 милиона глупака изглеждат още по-глупаво с всеки изминал ден.

Коментирай

Колко е прост тоя шапкар

3 hours before

Те, руснаците, помнят, тъпанар нещастен.

Коментирай

Колко е прост тоя шапкар

3 hours before

Дори не си в състояние да си представиш колко е умен тоя шапкар, щото възможностите ти са под нулата.

Коментирай

Мони Локото

2 hours before

Радев, проваляте се и стремглаво се свличате надолу. За друг мандат не помисляйте, че едва ли ще изкарате и този. Излъгахте народа! Излъгахте го! Същите боклуци сте, като Боко Тиквоча и свинята Пеевски.

Коментирай

Мони Локото

2 hours before

Радев, проваляте се и стремглаво се свличате надолу. За друг мандат не помисляйте, че едва ли ще изкарате и този. Излъгахте народа! Излъгахте го! Същите боклуци сте, като Боко Тиквоча и свинята Пеевски.

Коментирай

Мони Локото

2 hours before

Радев, проваляте се и стремглаво се свличате надолу. За друг мандат не помисляйте, че едва ли ще изкарате и този. Излъгахте народа! Излъгахте го! Същите боклуци сте, като Боко Тиквоча и свинята Пеевски.

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.