Вярно ли е, че София е поискала 37 млн. евро за „Евровизия“ срещу 20 млн. за Бургас: Григорова пита Терзиев

https://svobodnoslovo.eu/index.php/politika/vyarno-li-e-che-sofiya-e-poiskala-37-mln-evro-za-evroviziya-sreshtu-20-mln-za-burgas-grigorova-pita-terziev/199569 SvobodnoSlovo.eu
Вярно ли е, че София е поискала 37 млн. евро за „Евровизия“ срещу 20 млн. за Бургас: Григорова пита Терзиев

Общинската съветничка в Столичния общински съвет Ваня Григорова попита дали е вярна информацията, достигнала до нея, че столичният кмет Васил Терзиев е поискал 37 млн. евро бюджет за София, за да организира "Евровизия". Тя прави съпоставката с 20 млн., които ще вземе от държавата Бургас, което съобщи в морския град вицепремиерът Иво Христов. 

"Знаем ли колко е поискал Терзиев? Не отговаря на питането. Не е дал официалното предложение дори на специално създадената работна група. Защо? Вярно ли е, че е поискал 37 млн. евро? Двойно повече от Бургас", изрежда въпросите си във "Фейсбук" Григорова.

В същото време вицепремиерът Иво Христов даде да се разбере, че парите за Бургас няма да останат само 20 млн., а ще има и още, но ще бъдат заделени от новия бюджет за 2027 г.

По темата за проектобюджета на конкурса, който са планирали от столичната управа, Григорова споделя публично и информация за хонорарите на екипа от Столична община, ако София беше спечелила домакинството. По неофициални данни на общинския съветник кметът е поискал 1,5 млн. евро за възнаграждения на хората от общинската администрация, които ще организират събитието.

"Вярно ли е, че е поискал 1,5 млн. евро за възнаграждения на екипа, който ще организира събитието от страна на Столична община? Ако са нужни 50 човека, това е по 30 000 евро на човек", пресмята Ваня Григорова.

Тя обяснява, че е внесла официално запитване до Васил Терзиев по въпроса за предложенията на столицата и офертата, но до този момент не е получила отговор. Отговор не е получила и работната група, твърди общинарката. 

Тя подчерта, че кметът не отговаря, а в същото време търси обяснения от БНТ и правителството по какви критерии е отхвърлена София и е избран Бургас.

Наталия Каменова

19min

1 Коментара

Бай Иван

24 minutes before

Не е по темата, но в момента гледам някакво повторение по Он Еар в което някакъв добре облечен капут с име Юлиян Войнов обяснява, че поскъпването след налагането на еврото в България било незначително, направо под 1 % ! Представяте ли си какви наглеци са се наместили по разни агенции и агенциийки и по БНБ, като тоя долен лъжец и като разни други хампарцумяни! Тези хора са БЕЗСРАМНИ! Ако продължаваме да ги търпим, Родината ни няма никакъв шанс за оцеляване!

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.