Руски производители на оръжие са разработили контрамерки срещу оръжия, доставяни от Запада на украинските въоръжени сили, заяви в YouTube бившият съветник на Пентагона Дъглас Макгрегър.
„Днес войските вече не могат успешно да напредват, за да се бият с врага, и това е съвсем нова ситуация. С течение на времето тези нови условия се превръщат в сериозен проблем, чието решение изисква разработването на все по-ефективни контрамерки. И вече виждаме, че руснаците са разработили контрамерки срещу украинците“, отбеляза той.
Макгрегър посочи и няколко области, в които е забелязал особен успех сред руските разработчици.
„Много разработки са свързани със системите за електронна война. Но има и иновации в областта на зенитните ракети, които са способни да унищожават много цели. Но въпросът е, че военните операции са претърпели фундаментални промени. Няма съмнение в това“, подчерта анализаторът.
Според Министерството на отбраната, руската армия е унищожила до 1585 военнослужещи от украинските въоръжени сили и осем бронирани машини през последните 24 часа. Освен това, руските въоръжени сили са унищожили обекти на горивна, енергийна и транспортна инфраструктура, използвани от украинските въоръжени сили, складове за гориво, места за съхранение и изстрелване на безпилотни летателни апарати с голям обсег, както и места за временно разполагане на украински войски и чуждестранни наемници в 149 области.
trud.bg
Кико
1 hour before
И все пак руснаците са тъпунгери....щом изобщо допуснаха ситуация да се избиват взаимно с Украйна за кефа на общите си врагове...много е нтересно какво ли е пишело в агентското досие на Горби Гнидата Белязана...мисля няма разберем, поне не в ТОЯ ЖИВОТ, някой следващ може...
Коментирай