САЩ отменят санкциите върху руски доставки на петрол, тъй като цените скочиха

https://svobodnoslovo.eu/index.php/svyat/sasht-otmenyat-sankciite-varhu-ruski-dostavki-na-petrol-tay-kato-cenite-skochiha/186717 SvobodnoSlovo.eu
САЩ отменят санкциите върху руски доставки на петрол, тъй като цените скочиха

САЩ премахват някои ограничения върху руския петрол и обмислят още действия за „отмяна на санкциите“ срещу горивото от Русия, тъй като конфликтът в Иран повишава цените в световен мащаб, заяви американският министър на финансите Скот Бесент.

Той заяви пред Fox Business, че САЩ ще позволят на Индия да купува руски барели.

„Вчера Министерството на финансите се съгласи да позволи на нашите съюзници в Индия да започнат да купуват руски петрол, който вече беше в танкери в морето“, каза Бесент.

„Индийците бяха много добри партньори. Помолихме ги да спрат да купуват санкциониран руски петрол тази есен. Те го направиха. Смятаха да го заменят с американски петрол, но за да облекчим временния недостиг на петрол по света, им дадохме разрешение да приемат руския“, подчерта министърът. „Може да премахнем санкциите и за други доставки на руски петрол“, добави Бесент.

„Другото нещо, което Министерството на финансите може да направи е, че има стотици милиони… барели санкциониран суров петрол във водата и по същество, като ги премахне от санкциите, Министерството на финансите може да създаде предлагане“, каза Бесент и добави: „Разглеждаме това. Ще поддържаме ритъм на обявяване на мерки за облекчаване на пазара.“

В  публикация в социалната мрежа X  Бесент заяви, че администрацията на Тръмп ще позволи на индийските рафинерии да купуват руско гориво в продължение на 30 дни.

„Тази умишлено краткосрочна мярка няма да осигури значителна финансова полза за руското правителство, тъй като разрешава само транзакции, включващи вече заседнал в морето петрол“, пише той.

„Тази временна мярка ще облекчи натиска, причинен от опита на Иран да вземе световната енергия за заложник“, добави той.

Цените на петрола се покачват през цялата седмица, след като САЩ започнаха ударите си срещу Иран, който се намира близо до Ормузкия проток, ключов канал за превоз на петрол.

20 процента от световното потребление на петрол преминава през пролива ежедневно.

В петък както международният бенчмарк  Brent,  така и американският бенчмарк  West Texas Intermediate  се търгуваха на цени над 90 долара за барел, което е с около 20 долара повече от преди седмица.

Цените на бензина в САЩ също се покачваха,  като средно достигнаха около 3,32 долара за галон  в петък, което е с около 34 цента повече от предходната седмица.

Администрациите както на Байдън, така и на Тръмп  вече бяха  наложили  санкции върху руското гориво заради войната в Украйна. Те твърдяха, че спирането на руския петрол може да сложи край на основен поток от приходи за страната, богата на петрол, и да навреди на способността й да продължи войната. Това обаче не се случи.

Когато цените на бензина се повишиха в началото на конфликта между Русия и Украйна, Тръмп разкритикува тогавашния президент Байдън. Тръмп направи достъпността на енергията ключова част от посланието си към избирателите.

https://obektivno.bg/

 

7 Коментара

Иван

2 months before

Какво пречи на Русия както и на другите свободни страни да си печатат приходи както го прави сащ ? Абсолютно нищо !!!

Коментирай

Били Шейкспиър

2 months before

Както е казано - Светът е сцена и всички сме актьори. Великите сили разиграват глобален театър за пред публиката , но какво става зад завесите е велика тайна. "Хляб и зрелища" е актуално докато има публика/стадо/ и кукловоди. Хубавото е , че България е малка и незначителна и няма нефт и за това още не са я разфасовали .

Коментирай

Eййй, ама мноО флексибилни теА, бе, хахаха

2 months before

Такава гъвкавост в изразите напраО изкърти и мивките на олайнявения говновоз Дж. Форд. То не са комплименти към "партньорите" в Индия, то не е гъзене и въртене като на пилон. А нали сте големи отворковци, бе, киртаци насрани, защо тогава цените на горивата и в кравария са скочили с 11% ? Нали през ормузкия проток минавал нефт само за Китай и Индия, а? Изглежда изобщо не ви се получава дървенето срещу Иран, а те ви отговарят с подходящите шамари и тупаници. Владеели въздушното пространство, владеете пръднята си, въздухари! Защо влачите още едно корито със самолети, като сте такива неотразими, а? Хахахаха

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.