БЪЛГАРИЙО, КОЙ ЩЕ УМРЕ ЗА ТЕБ!
Не съдете македонците твърде строго. През годините живота ме срещаше с много хора. Различни хора.
Колко от българите ще вдигнат оръжие за да защитават страната си при война?
Има много причини за това, но основната е една - ОБЕЗЛИЧАВАНЕТО НА НАЦИЯТА.
1. Премахването на задължителната казарма отне възможността за възпитание в дисциплина и придобиване на бойни умения на мъжете. Отделно, това рефлектира върху приоритетите по важност за личността. От фиксиране върху общото благо, към фиксиране върху частното/личното благо. Така нацията остана без защита.
2. Промотиране на хедонизъм в огромни дози по всички възможни начини и чрез всички възможни средства - реалити в които мъжете се правят на маймуни.
3. Опростачване, фалшиви кумири и бутафория - "калашници", татуировки, чалга, талибан-бради, оскубани вежди, епилирани крайници... Хора-карикатури на собствения си пол.
4. Умишлено обезличаване на идентичността на нацията в образованието. Турско "присъствие", демократични права, либерална демокрация, обратна дискриминация към коренното етническо население в полза на маргиналните групи - по етнос (цигани), по сексуални ориентации (лгбт). НПО образователни иновации претопиха всякакви традиционни ценности и вярвания, култура и бит и ги заличиХА. Българчетата станаха "граждани на света" - сричащи, неграмотно изразяващи се, ментално дефирмирани космополити.
И това са само бегло щрихирани точки.
А сега да споделя, през всичките години в които съм общувала под някаква форма с мъже винаги съм задавала един въпрос:
Ако страната бъде нападната, какво ще направиш?
Това беше въпрос-анкета за частно проучване на нагласите и социалните процеси, продължило около десетилетие.
Досещате се предполагам. По-старото поколение (разбирай моето и нагоре, аз съм 79 набор) отговаряше с: "Ще я защитавам." Повечето допълваха "Но няма да се бия срещу Русия."
На същия въпрос младите мъже, които съм питала в същия времеви период, има ли смисъл да казвам как отговаряха?
Повечето започваха анализ на това в коя държава може да се скрият при евентуална война.....мъже на 30-35г.
А сега за македонците. Всъщност те са повече българи от българите по отношение на национална отговорност, съпричастност, солидарност, колективизъм с обществото си. Доказателство го получих посредством анкетата си, разбира се:)
Познавах македонец, 55 годишен към онзи момент.
Същият въпрос.
"Клел съм се да защитавам страната си с живота си." отговори ми той.
И черешката за финал:) Защо казарма ли?:)
Македонецът е бивш (не знам дали има бивши) снайперист, работил в службите за сигурност на македонската държава и охранявал президента на Македония.
Той нямаше българско самосъзнание, но очевидно бе взел най-доброто от него:)
ТОЙ БЕШЕ "НАС". КАКВИТО СМЕ БИЛИ...преди Новия свят да заличи цивилизацията ни.
Българийо, кой ще умре за теб...
Бялджип
1 hour before
Внимателно прочетох написаното. В общи линии мисля подобно, с известни нюанси разбира се. Иначе както написах, според мен, дамата е права. Имам техническа забележка., " аз съм 79 набор ", пише тя. Набор за жена звучи неточно. Набират се за казармена служба мъже през годините. ( Сега вече набират жени, има ЛГБТ, педерасти и всичките 32 пола, но думата е придобила това значение от миналото...)
Коментирай