В телефона на един от тийнейджърите, задържани за смъртта на 37-годишния Георги на Младежкия хълм, полицията е намерила клип, на който се вижда как пребиват двама непалски туристи. Събитието се е случило месец по-рано.
Докато разследва умишлено убийство полицията открила видео, в което свързана банда (други две момчета на 17 и 18 г.) методично смазва от бой двама случайни непалци на улицата.
Това доказва наличието на цяла затворена мрежа от психопати, които извършват зверства, документират ги като трофеи и си ги разменят в чатовете, за да генерират социален статус в групата си.
Тези младежи организират побоища специално за да произведат съдържание. Физическата болка на отсрещния е просто безплатна суровина, от която се правят видеоклипове.
Клипът от пребитите непалци се съхранява в телефона на съучастника в убийството от Младежкия хълм като "трофей". Разменят си счупените човешки черепи в затворени чатове така, както нормалните деца си разменят компютърни игри.
Тези тийнейджъри знаят, че за да практикуваш открит садизъм, ти трябва алиби, и затова се представят като "рицарите на нацията", които "ловят извратеняци", докато без причина ритат в главата турист на спирката.
Фалшивите им идеологии са само за параван: Всичките им титли („неонацисти“, „скинхедс“ и „ловци на педофили“) са абсолютно куха фасада. Те нямат кауза. Търсят си слаби и уязвими мишени (загубен в интернет човек или подпрени туристи на улицата), за да играят компютърен екшън на живо.
Жертвата за тях не е човек, а реквизит за видеоклипа, с който утре ще се похвалят на съседната банда. Разпадът е тотален, убийството се превърна в спорта на безмозъчната биомаса.
Изглежда съществува цяла подводна екосистема, невидима мрежа за обмен на кръв и трофеи, в която десетки, може би стотици тийнейджъри гледат изтезанията като дневен телевизионен сериал.