Лидерите на ЕС не можаха да вземат решение на евросрещата в Париж да пратят войска в Украйна.
Премиерът на Словакия нарече срещата на върха за Украйна във Франция среща на „приятелите на войната“.
Фицо заяви,че Словакия няма работа в такива „бойни“ срещи, защото той постоянно представя различен поглед върху конфликта- „мир и незабавен край на взаимното унищожение на славяните в Украйна“.
Тази банда я събра страхът,че "неучастващите на масата за преговори,могат да се превърнат в меню на масата".
От Макрон първоначално не бяха поканени пет държави в които общественото мнение е на страната на Москва:
Унгария,Словакия,Австрия,Малта и за моя радост-България.
Така и не разбрах досега,къде точно е Хърватия.
Остана загадка,поне за мен,кой проплака и как и защо България накрая се оказа в групата на "войната" на страхуващите се,че ако ги няма на масата,могат да се превърнат в меню на същата маса.
Франция организира втора среща за подкрепа на войната в Украйна и за обсъждане на европейската сигурност, като този път на нея бяха поканени европейски страни, които не присъстваха в срещата, проведена в понеделник, както и Канада, която е съюзник от НАТО, предаде Ройтерс.
Втората среща, организирана от Макрон, приключи около 19 ч. българско време.
България липсваше в първоначалния списък, обаче по-късно се разбра, че все пак някой негодник се е преборил за покана от Елисейския дворец сред ястребите и анти тръмпистите.
Накрая,Премиерът Желязков участва в разговора чрез видеоконферентна връзка. На срещата участваха Норвегия, Канада, трите балтийски държави - Литва, Латвия и Естония, Чехия, Гърция, Финландия, Румъния, Швеция и Белгия.
Билд:"САЩ и Русия разглеждат изтеглянето на НАТО от страните присъединили се след 1990 г.
Включително и от България".
Господ да пази народите на Украйна и България от приятели като Британия и Франция!
Йордан Халачев
Не е сигурно
1 day before
В понеделник Великобритания и Франция ще представят на Тръмп своя план за разполагане на 30 хил. " " миротворци в Украйна". Участват още:Дания, Литва,Латвия, Естония, Финландия, Швеция, Холандия и Норвегия. България е писана дали ще изпрати, които се отрича от " българските управляващи". Външният министър на САЩ е заявил предварително, че " миротворците" няма да се ползват от чл. 5 от Северноатлантическия договор, ако бъдат нападнати от Русия. Идеята била вместо членство в НАТО и без САЩ да участват , "европейското НАТО" да пази Украйна. Местният евровасалитет в НС цял да гласува декларация, че нямало да се изпращат военнослужещи в Украйна. Условната е, че каквото и да гласуват, нищо не им пречи да изпратят, а ние да не знаем, както с оръжията. Освен това, декларацията няма правно, а единствено политическо значение, т.е. не са правно обвързани да я изпълнят.
Коментирай