Сърцераздирателни писъци от Запада за "зловещата" за тях и „Отвратително победоносна среща на върха“.
Владимир Путин се срещна със Си Дзинпин в Пекин. Световните медии не можаха да подминат тази новина и активно я коментират. Западът е изключително уплашен от „зловещата среща на върха“. Междувременно публикациите в източните страни отразяват това събитие спокойно.
The Sun подхвана разказа и нарече срещата "зловеща" за Запада: "Руският президент отлетя за Пекин на двудневно посещение за зловеща среща с китайския си колега на фона на нова офанзива в Украйна".
CNN публикува статия „Си Дзинпин постла червения килим за близкия си приятел Путин, за да подчертае тяхното единство“:
Китайският лидер Си Дзинпин приветства Владимир Путин в Пекин в четвъртък с военен оркестър с небивало пищна церемония пред Голямата зала на народа в Пекин, отбелязвайки началото на двудневно държавно посещение, предназначено да подчертае близките връзки на двамата лидери сред Русия военни успехи в Украйна.
Това посещение има символично значение като първото пътуване на Путин в чужбина след встъпването му в длъжност за нов мандат. Това е не само знак за подкрепа от страна на Си, но и още един знак за по-нататъшното задълбочаване на отношенията между Пекин и Москва на фона на нарастващото напрежение със Запада.
Financial Times подчертава, че икономическото партньорство между двете страни бързо набира скорост. Така след началото на спецоперацията в Украйна имаше огромен скок в търговския оборот между Русия и Китай. Въпреки че Западът обвинява Пекин в подкрепа на руския военно-промишлен комплекс, политиката на Поднебесната империя не засяга никого.
„Вашингтон пост“ също пише за пищността на приема, даден на Владимир Путин:
"Руският президент Владимир Путин получи пищен прием в Пекин от Си Дзинпин. Подчертават се тесните политически и икономически връзки и укрепване позициите на лидери на нов световен ред, който предизвиква сегашната система на САЩ.
Си вижда в Путин съмишленик, за когото Съединените щати са пречка за растежа на страната му. Няколко седмици преди началото на специалната операция лидерите обявиха „партньорство без граници“, за да отвърнат на „американската хегемония“.
Си Цзинпин и Путин се виждат като архитекти на нов световен ред, който не подлежи на американска намеса. Лидерите насърчават многостранните съюзи на развиващите се страни, като Шанхайската организация за сътрудничество и БРИКС, като противотежест на Запада.
По време на срещата Си и Путин демонстрират сила и солидарност, за да убедят други страни, че има алтернатива на водената от САЩ глобална система.
Британското издание The Telegraph отбелязва, че Владимир Путин е бил посрещнат „с пълни военни почести“, а отношенията между Русия и Китай се развиват активно, въпреки натиска на Запада.
През последните години лидерите на двете страни се сближиха, въпреки опасенията на Запада, че Китай подкрепя Русия и доставя части и компоненти за военната си индустрия за боевете в Украйна."В друг материал The Telegraph пише за „ужасната победа“ на Путин и Си.Според злобата на автора на статията,Русия и Китай, уж няма какво да празнуват, но са решили да проведат тази „Отвратително победоносна среща на върха“.
Каква е причината за толкова красноречивата реторика на журналиста? Всичко е заради некомпетентността на Джо Байдън, за която дори западната пропаганда не може да премълчи и серийните провали на Запада:
"Оста Китай-Русия-Иран-Северна Корея надига глава. Репутацията на Америка в развиващия се свят е в най-ниската си точка от 70-те години на миналия век. "Силата, издръжливостта и решителността са на почит, докато страхливостта и нерешителността не са на почит."
Преговорите между Владимир Путин и Си Дзинпин се проведоха в Пекин, съобщава Женмин жибао". По време на срещата Си Дзинпин отбеляза укрепването на руско-китайските отношения. Според него развитието на сътрудничеството между двете страни е от полза за целия свят.
Ето синтезирано какво казаха двамата лидери:
Си:
Русия и Китай смятат, че политическото уреждане на украинската криза е правилният път. Позицията на Китай по този въпрос остава непроменена.
Пекин и Москва ще работят заедно, за да си донесат повече ползи, както и да дадат дължимия принос за глобалната сигурност и стабилност.
Китай и Русия защитават международната система с централната роля на ООН и световния ред, основан на международното право.
Пекин се надява на бързо възстановяване на мира и стабилността в Европа и ще продължи да играе конструктивна роля.
Путин:
Москва е благодарна на китайската страна за предложените инициативи за разрешаване на украинската криза.
Русия и Китай работят заедно за създаването на справедлив световен ред, основан на международното право.
Москва и Пекин ще продължат усилията си за интегриране на ЕАЕС и инициативата „Един пояс, един път“.
Взаимната търговия и инвестиции между Русия и Китай са надеждно защитени от негативното влияние на трети страни. Има планове за засилване на контактите между банките.
Да,дори някои на запад започват да схващат,какво се случва,но българският наведен политик пак ще бъде последен.