Ще обърне ли Полша дулата на оръжията си от Москва към Киев и ще бъде ли това тежко заметресение в НАТО и в ЕС, ще разберем съвсем скоро

https://svobodnoslovo.eu/komentar/shte-obarne-li-polsha-dulata-na-orazhiyata-si-ot-moskva-kam-kiev-i-shte-bade-li-tova-tezhko-zametresenie-v-nato-i-v-es-shte-razberem-savsem-skoro/195423 SvobodnoSlovo.eu
Ще обърне ли Полша дулата на оръжията си от Москва към Киев и ще бъде ли това тежко заметресение в НАТО и в ЕС, ще разберем съвсем скоро

Марко Рубио официално заяви, че в Анкъридж не е имало договорка между Русия и САЩ за Украйна, а само разговори, следователно САЩ не се интересуват, че не са се случили "разговорите". Тази позиция представлява грубо измамно позициониране на принципа - Договаряме се, но аз ще постъпя както на мен ми е угодно! Тази американска позиция сега се използва от русофобите и украинофилите за нови порции омраза и подигравки към Русия и към Путин. Заедно с тази позиция върви и медийна кампания за украинска победа, успешно задушаване на Крим, успешни атаки във вътрешността на Русия и пълна подкрепа за Зеленски, включително и от САЩ. Сега нека погледнем тази позиция право в очите!

Че Доналд Тръмп не можа да спре войната в Украйна за 24 часа, го разбрахме почти 24 часа след като беше инагуриран. Всичките му опити да преговаря с руснаците, включително да замрази конфликта и да принуди Путин да приеме западните условия за мир в Украйна се провалиха. Но за да не кажат, че са се провалили САЩ и Тръмп, много по-лесно е да кажат, че те лъгали руснаците и нищо не са обещавали. И този рефрен да се поеме от кадровата русофобия по места. Аз обаче помня, че Тръмп не само в Анкъридж, но и на други места поемаше ангажимент, че Донбас отива в Русия, а Зеленски ще си изтегли войските от там. Между другото, точно същият ангажимент Тръмп сега поема и за Ливан. Лъже ли Ливан и Иран в очите, ще обсъдя след малко. Сега е до Анкъридж. Значи, почти година по-късно, след като Зеленски няколко пъти се изсмя в лицето на Тръмп, защитен уютно от кокаиновата банда в ЕС, комфортно хранен с евросредства от нашите данъци и вноски, украинският незаконен президент и главатар на престъпна група е на свобода, тъпче по главите целия Запад, командори президенти и премиери. И понеже Тръмп не успя да се справи с него, по-лесно е да каже, че руснаците са камилчета, идиоти, които всеки ги лъже.

Понеже Путин не отстъпва от решението си за Донбас, затова е излъганият, а американците отново са големите пичове. Ще ме прощавате, ама това е долно! Сега да видим радостните реакции на анализатори русофоби и путинофоби. Аз разсъждавам така - Ако се разговориш с някой опонент и ако се уговорите, не се договорите, тръгваш ли си от срещата с мисълта, че ще бъдеш излъган или ще мислиш, че сте се уговорили? Ако се уговориш с някого нещо, що за човек е този, който няма намерение да изпълни уговореното? А що за човек е и другият, ако мисли само как ще го излъжат и той как да излъже? Това що за морал е и в кой свят това е ценност и радостна градивна обстановка? Следователно, аз мисля, че не Путин е излъганият, а Тръмп се разкри отново като лъжец, нищо повече! Ако един президент поеме ангажимент официално, вярно без подпис, вербално, и после не изпълни поетото, той ли е големият пич и глупак ли е другият президент? Да, в една морална ценностна система е така, но е друга ценностна система е обратното. В моята ценностна система е обратното и така всеки може да си провери качеството и нивото на морала само по този пример - В Анкъридж Путин глупакът ли е, а Тръмп пичът, или обратното?

Нека продължим. Коя сделка Тръмп изпълни? Коя уговорка спази, с коя страна, с кой народ? Ако застане той пред вас, ще го приемете ли за надежден партньор, на който може да се разчита? Що за свят е този, в който лъжците са на пиадестал? Както казах, сега Тръмп пое нови 2 ангажимента, под единия обаче си СЛОЖИ ПОДПИСА. С Иран и с Израел за Ливан. Означава ли, че Тръмп ще наруши Меморандума с Иран както му е угодно и това ще остане ли без последствия? А за Ливан, ще успее ли да накара Нетаняху да се подчини и ако не, какво ще стане? Отново сме изправени пред един и същи проблем вече години наред, ме можем да мръднем напред. Лъжите и престъпленията ли ще управляват света или правдата и истината? Колкото и да е ужасно за мнозина, оказва се, че групата на глупаците, които искат да постъпят правилно, да си спазват думата, да мислят и за другите, не само за себе си, пак се открои. Глупаци, разчитали на думата на Тръмп в Анкъридж! Русофобията отново доказва, че е тъмно състояние, нищо повече.

Сега ще покажа процесът, за който говоря от известно време - нови положения в Източна Европа, сред които има еманципиране от глобалисткия модел НАТО и ЕС. Полски медии обвиниха .........Русия.....за наглостта на Украйна по отношение на полските претенции. Туш, капут, няма думи! Ето едно нещо, за което Путин досега не беше виновен, вече е! Не е бил достатъчно агресивен към Зеленски и затова той възраждал нацизма и започнал да трови Полша. Тоест, моята прогноза, че Полша ще усети истината - Че Украйна и е враг, защото е с западните глобалисти, а Русия може да и бъде приятел. И преди да започнете да ме обучавате как стоят нещата, да кажа, че всички проекти, в които в момента Полша членува, Триморието и други, са подложени на вътрешно напрежение, то води до разпукване на полската соросоидна обвивка и ще продължи. Защото инстинктът за самосъхранение на Полша се събуди. Защото Украйна вече заплашва националните интереси на Полша точно по същия начин, по който ги заплашва в Русия! Защото соросоидният похлупак над Полша е така направен, че англичаните и американците да предадат Полша на Зеленски, а не обратното. Освен това се чудя дали пък няма държави, които започват да се усещат, че всички договорености, даже договори, със Запада са тоалетна хартия за Тръмп и Урсула? Дали случаят Анкъридж не пали червени лампи в Европа, в Азия и в Африка? Ще обърне ли Полша дулата на оръжията си от Москва към Киев и ще бъде ли това тежко заметресение в НАТО и в ЕС, ще разберем съвсем скоро.

Анастасия  Гешева

5 Коментара

Червената шапчица

1 hour before

Поляците май искат една нова Катинка...

Коментирай

Бялджип

1 hour before

Мисля по същият начин както авторката. Не твърдя че съм прав, просто споделям написаното, а кой е прав ще разберем. Вярвам че ще е скоро. Полша, както всички в Европа бяха в екстаз със Зеленски, на вълната на обща ненавист към Русия. Сега това се спихва, взеха си наградата "Белият орел", обещават лично да затворят вратата на Украйна към Европа, онзи ден висш техен лидер заяви, че опасността от Русия, вероятно е виртуална, докато военната заплаха от Украйна е реална! Европа все още се отнася със Зеленски като към дете с особени потребности. Мисля че това също скоро ще приключи.

Коментирай

Рашка гори и всички празнуват

13 minutes before

Гешева, има ли бенZин в Рашка? Май всичко гори, а? Побеждавате ли? Ох, ох, ох...бедни мои соц ватенки.

Коментирай

@Бялджип

12 minutes before

Пенсио педроханска, марш да носиш туби с бензин, че Расията го е закъсала, не могат да си зареждат москвичите.

Коментирай

павето

10 minutes before

Какво толкова го мислн Тръмп, когато е ясно едно важно нещо - той е на страната на Израел. Съответно САЩ ще напуснат НАТО, за да застанат до Нетаняху в следващата му война срещу Турция, която все още е в НАТО. Ами ако Турция излезе от НАТО преди САЩ?

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.