Арктическа „буря на века“ се насочва към Европа

Метеоролозите предупреждават за внезапно застудяване и опасни валежи

https://svobodnoslovo.eu/lyubopitno/arkticheska-burya-na-veka-se-nasochva-kam-evropa/176706 SvobodnoSlovo.eu
Арктическа „буря на века“ се насочва към Европа

Метеоролозите предупреждават за внезапно застудяване и опасни валежи

От северния Атлантик към Европа настъпва мощен арктически фронт, който част от синоптиците вече наричат „бурята на века“. Докато на юг есента още предлага сравнително меки температури, северозападната част на континента се подготвя за остро застудяване и сериозни метеорологични изпитания.

Най-тежки условия се очакват в Шотландия и северните райони на Англия. По данни на The Mirror първият по-интензивен снеговалеж се прогнозира за 12 ноември в Северна Шотландия, с риск от значителни затруднения по пътищата и проблеми в електроенергийната мрежа. Паралелно с това Birmingham Live информира, че системата ще донесе не само сняг, но и проливни валежи: в северните и централните части на Уелс те могат да достигат около 5 мм на час, докато южните райони вероятно ще останат по-спокойни. В Девън, Съмърсет и Корнуол е повишен рискът от локални наводнения.

Метеоролозите обясняват сценария с нестабилно барометрично поле и сблъсък между топли и студени въздушни маси. Комбинацията предполага по-влажен и ветровит ноември от обичайното и бележи началото на прехода към зимния сезон. В следващите седмици не се изключват още по-ниски температури, особено при последващи нахлувания на студен въздух от север.

Централна Европа също се готви за понижение на температурите с няколко градуса и по-чести дъждовни дни. Според експерти тази динамика може да е знак за връщане към по-протяжна и студена зима след няколко относително меки години. Приближаващата арктическа буря вече пренарежда атмосферните потоци над Северозападна Европа и дава ясно послание: есента приключва — зимата е на прага на континента.

Източник: lupa.bg

 

 

7 Коментара

На търкалета

1 month before

Каква снеговиелица в това глобално затопляне, м? Ами, ако змръзнат перките и няма достатъчно светлина за соларите, с кво ш се топлим; на @tram с удължителя, ли?!

Коментирай

гост

4 weeks before

За всичике Европи ясно, а за Югоизточна? Ще ни стига ли арктическата буря и снеговалежите невиждани, или пак сняг няма да видим?

Коментирай

Иванов

4 weeks before

Каква е тази практика да се копират неща от друг сайт с два дни закъснение. Горната статия бе публикувана в Лупа.бг на 4.11. И Защо Ива Бейби я пренася днес тук, с какво право и по каква логика. Айде бе АФторке, не можеш да прескачаш в тематики, с които нямаш абсолютно нищо общо. Сваляте нивото на сайта бе.

Коментирай

Иванов

4 weeks before

Хайде Иве, копирай поне това от БЛИЦ, и без друго е срещу Радев, точно твоя профил. "Депутатите с жесток удар срещу Радев, ето какво се случва! "

Коментирай

Иванов

4 weeks before

Може и тази статия , брилянтна е. "Лидерите на ПП-ДБ ми предложиха да свалят санкциите срещу пенсиониране на Борисов" цитат (Видяхте писмото – никой никъде не е лавирал за мен за "Магнитски".) лавирал бе хора не "лобирал"

Коментирай

Иванов

4 weeks before

Може и тая Иве " От Британското посолство отговориха на Борисов: Санкциите по закона "Магнитски" остават в сила" Факти С какви глупости ни занимава Борисов, какви детски оправдания срещу някакви английски санкции. Кой им дава право на англичаните да си правят такива санкции, отговорът е само и единствено роболепното поведение на нашите, Бойчето тръгнал да спасява Пеевски, това е по- срамно и от детска игра.

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.