Магомед Рамазанов осигури нов медал за България на Олимпийските игри

Магомед Рамазанов се класира за финала на турнира по борба класически стил на Олимпийските игри в Париж. В категория до 86 килограма националът ни победи световния номер 1 до 23 години Аарън Брукс от САЩ след уникален обрат от 0:3 на 4:3 точки.

Дагестанецът с български паспорт губеше с 2:3 точки само секунда преди края, но след феноменален обрат, стигна до победата.

Класирането на финал на Игрите в Париж за Рамазанов означава, че България вече има трети медал от форума. Вчера националът в категория до 87 кг в класическия стил Семен Новиков също се класира за финала. Решаващата среща е по-късно тази вечер.

Боксьорът Хавиер Ибанйес пък си осигури поне бронз в категория до 57 кг и тази вечер излиза в битка за големия финал.