ПЛАНОВЕТЕ НА МЕРЦ ЗА СЪЗДАВАНЕ НА НОВ ВЕРМАХТ СЕ ПРОВАЛИХА ГРЪМОВНО! ОТ 300 000 ПОВИКАНИ НОВОБРАНЦИ, САМО 530 СА СЕ ОТЗОВАЛИ!

https://svobodnoslovo.eu/svyat/planovete-na-merc-za-sazdavane-na-nov-vermaht-se-provaliha-gramovno-ot-300-000-povikani-novobranci-samo-530-sa-se-otzovali/195458 SvobodnoSlovo.eu
ПЛАНОВЕТЕ НА МЕРЦ ЗА СЪЗДАВАНЕ НА НОВ ВЕРМАХТ СЕ ПРОВАЛИХА ГРЪМОВНО! ОТ 300 000 ПОВИКАНИ НОВОБРАНЦИ, САМО 530 СА СЕ ОТЗОВАЛИ!

ПЛАНОВЕТЕ НА МЕРЦ ЗА СЪЗДАВАНЕ НА НОВ ВЕРМАХТ СЕ ПРОВАЛИХА ГРЪМОВНО! ОТ 300 000 ПОВИКАНИ НОВОБРАНЦИ, САМО 530 СА СЕ ОТЗОВАЛИ!

Новата програма за регистрация на военни в Германия се е представила катастрофално зле в сравнение с очакванията на Бундесвера, съобщи Die Zeit , позовавайки се на данни от Министерството на отбраната.

Министърът на отбраната Борис Писториус заяви през април, че германските въоръжени сили трябва да се увеличат от сегашните 184 000 на 460 000 души персонал до 2035 г., включително 260 000 войници на активна служба и 200 000 резервисти. За да постигне тази цел, Бундесверът стартира програма за военна регистрация в началото на годината, като помоли всички 18-годишни – мъже и жени – да попълнят онлайн въпросник, за да оценят готовността си да служат.

Според статия, публикувана в четвъртък от Die Zeit, през последните пет месеца Министерството на отбраната се е свързало с 298 200 потенциални новобранци, но само 530 от тях в крайна сметка са се съгласили да се присъединят към въоръжените сили. Всички мъже, с които е бил осъществен контакт, са били задължени да попълнят въпросника и 96% от над 153 000 мъже са го направили.

Останалите 4%, които са отказали да отговорят, може да бъдат подведени под отговорност, добавя вестникът. Само 4% от жените са отговорили на въпросника, въпреки че анкетата е била доброволна за тях.

По-рано тази седмица Томас Ровекамп, председател на Комисията по отбрана на германския парламент, заяви пред RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND), че властите в Берлин все още имат една година, за да оценят ефективността на програмата за военна регистрация. Ако програмата е неуспешна, решение за връщане към задължителната военна служба може да бъде взето през 2027 г., подчерта Ровекамп.

По материали от L'anti diplomatico

Иван Спирдонов

4 Коментара

Бялджип

1 hour before

/Вместо фантазии, трябва реализъм. На много по-високо ниво. Германия, както и Европа е обхваната от колективно безумие. Добре че някои държави започват да се осъзнават, да излизат от него. Наскоро висш политик в Полша заяви, че заплахата от Русия е повече имагинерна. Реална е военната заплаха от Украйна.

Коментирай

Ганю Балкански

1 hour before

Ей,наистина тъпи и глупави мисирка са нашите дЖурнаря. Защо гледате в чужда канче? Вижте хала на нашата славна армия- дебели задници и кореми,пъхтят като парни локомотиви, няма оръжие и прочее Тръгнали да се кахарят за швабите

Коментирай

Ганю Балкански

1 hour before

Ей,наистина тъпи и глупави мисирка са нашите дЖурнаря. Защо гледате в чужда канче? Вижте хала на нашата славна армия- дебели задници и кореми,пъхтят като парни локомотиви, няма оръжие и прочее Тръгнали да се кахарят за швабите

Коментирай

Уонко Нормалния

51 minutes before

Тая твар, помни кой е Хитлер! Явно не! Тия евро кукумявки трябва да са в психиатрия до живот. Още повече това същество е Германец.

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.