Правителството и парламентът трябва да стартират някои отлагани във времето реформи. Пенсионно-осигурителният модел, който сме възприели, например. Инвалидните пенсии надхвърлят 3 милиарда лева. Това коментира в интервю за "Още от деня" Димитър Бранков, съветник в Българската стопанска камара, цитиран от novini.bg
"Става въпрос за "професията" ТЕЛК-аджии. Има цели села, в които от най-малкия до най-възрастния "боледуват" от астма", даде пример той.
По думите му за промяна в данъчния модел в България може да се говори след като бъдем приети в Еврозоната.
Проф. Гарабед Минасян е на мнение, че такива промени трябва да настъпят. По думите му, един от фокусите трябва да бъде поставен върху плоския данък.
"Трябва да се оцени и преоцени дейността и функционирането на Паричния съвет. Наивно е да мислим, че има само плюсове. Правителствата досега не са проявявали желание да мислят върху това. Да се мисли за стимулиране на инвестиции, включително използване на публични инвестиции", добави той.
"Чиновническият подход надделява. Правиш всичко, за да угодиш на началника си. Управлението на икономиката ни изисква много по-отговорни решения. Има избягване на дискусия по проблемите", на мнение е проф. Минасян.
fakti.bg
Д-р Анастасов
1 week before
Прав е колегата за професията ТЕЛКаджия. Само да допълня, че всички цигани са инвалиди с белодробни заболявания. Намират лекар, плащат му, освидетелства ги, минават пред комисия и..... гарантирани доходи. Пример: в гр. Ябланица, обл. Ловеч, всички цигани са с ТЕЛК решения. И тъй като те не сключват помежду си официално граждански брак, циганката се води самотна майка, естествено - безработна и инвалид и всичките й деца, циганчетата са с астма и ТЕЛК. Така си докарва, циганката, ако е с 4-5 чавета, 10-15 хил. лв. на месец. Но познавам и българи, на които им е отказан нужния % за инвалидна пенсия, въпреки, че са с онкологични заболявания или с липса на крайник, дори пълна парализа.
Коментирай