Българин излекува Сталин от псориазис

Лекарят от Бесарабия, прототип на герой на Булгаков от повестта му „Кучешко сърце“, се прочува в КПСС, след като изцерява от импотентност един от партийните босове

https://svobodnoslovo.eu/index.php/bulgaria/balgarin-izlekuva-stalin-ot-psoriazis/118683 SvobodnoSlovo.eu
Българин излекува Сталин от псориазис

Лекарят от Бесарабия, прототип на герой на Булгаков от повестта му „Кучешко сърце“, се прочува в КПСС, след като изцерява от импотентност един от партийните босове

Бесарабски българин излекувал Сталин от псориазис, но след време той е убит от него. Никога не сте чували за тази личност от историята – Игнати Николаев Казаков, нали? Той е роден през 1891 г. в българско семейство в с. Твърдица, Бендерски окръг, Бесарабска губерния. Корените на семейството са от Сливен. От детството си Игнати мечтае да стане лекар. Блестящо завършва медицинския институт в Санкт Петербург. През деня се занимава с частна практика, а през нощта работи сам в малка лаборатория в една от стаите на дома си.

 

Казаков има две любими теми:  подмладяване на тялото и колкото и да е странно, изследване на ефектите на редки отрови. След няколко години той се счита за един от най-известните руски токсиколози. Когато през 1921 г. по заповед на Ленин е създадена „Специалната служба“ – секретна токсикологична лаборатория, тя се ръководи от И. Н. Казаков, който вече е професор.

 

След смъртта на лидера Казаков напуска лабораторията и се съсредоточава върху изследванията за борба със старостта. Скоро той изработва метод за лечение с лизати – лекарства, получени чрез хидролиза на вътрешните органи на животните.

Игнати пръв успява да разработи метод за лекуване на дисфункциите на жлезите на вътрешната секреция. Този метод е известен и като лизатотерапия. Същността е много проста: в организма се въвежда лизата – съответната жлеза примерно от маймуна.

 

Вид неспецифична стимулираща терапия е, при която за терапевтични цели се използва тъкан, взета от здрав организъм, лизирана под въздействието на киселини, основи или ензими.

 

В зависимост от органа или тъканта (суровина), от които се приготвят лизатите, лекарството

носи съответното име: хидролизати (направени от дефибринирана кръв, например  хидролизат, лактолизат, хемолизат, хепатолизат, овариолизат, тестолизат) и др. Лизатите се приготвят и използват стриктно в съответствие с инструкциите или указанията; почти винаги се прилагат подкожно или интрамускулно в определени дози.

 

По този метод успешно е излекуван един от партийните босове, който споделя радостта си със своите партийни другари. Не минава и година и Казаков започва да се радва на грандиозен, всесъюзен успех и фантастична слава.

 

Историите за безпрецедентен метод за подмладяване са заобиколени от слухове и невероятни подробности. Клиенти от новия съветски елит, особено избрани, Казаков приема в своя дом. Луксозни къща номер 16, кв. 5, на улица „Старопименовски”, петстаен апартамент, Москва. Наблизо живеят Леонид Утесов и известният служител по сигурността Дмитрий Медведев. Всеки иска да се докосне и да се запознае с Казаков! Това са известни художници, писатели и разбира се, политици. Казаков създава много приятели сред високопоставени служители от службите за сигурност и дипломати. Той е висок, рус и повече прилича на оперен певец, отколкото на учен.

С помощта на курсове за лизатна терапия той лекува почти всички заболявания. Най-важното е, че отървава от сексуалната слабост много известни личности, и то само за седмица. Оказва се, че Сталин е болен от хроничен псориазис. Псориазисът е автоимунно заболяване и за него и до днес не е изнамерено качествено лечение. Когато Казаков го излекува, веднага за него в Москва е създаден изследователски институт за метаболизъм и ендокринни заболявания.

За института са отпуснати огромни средства. Медицинското оборудване е същото като в най-добрите европейски клиники. Луксозно обзавеждане, единични луксозни стаи, качествено хранене. Разбира се, всичко това е само за лидери на Съветския съюз. Обикновеният руски човек, дори и за огромни суми пари, не може да мечтае да види Казаков. Големи есета са публикувани за лекаря новатор в „Правда“ и „Известия“. През 1934 г. е отпечатана работата на професора от 715 страници: „Теория и практика на лизатотерапията по метода на И. Н. Казаков“. Когато народният комисар по образованието Луначарски се разболява сериозно, неговият приятел Литвинов, народен комисар на външните работи, започва да го агитира да напусне болницата в Кремъл и да се лекува изключително при Казаков. Причината е, че Казаков прави чудеса.

 

През декември 1937 г. професорът е арестуван. По това време Игнати и други двама лекари, лекуващи партийния елит (Лев Левин, лекар в болницата в Кремъл, официално отговорен за здравето на всички членове на Политбюро и правителството, и професор Дмитрий Плетньов), са обвинени в убийството на председателя на ОГПУ Менжински, председателят на Висшия икономически съвет Куйбишев, Максим Горки и неговия син. Твърди се, че лекарите убийци хитро са отслабвали телата на пациентите под прикритието на лечение, за да ги лишат от имунитет.

 

Това било командвано от Ягода, който мечтаел да заеме мястото на Менжински. И той премахва сина на Горки, защото имал нежни чувства към жена му. Всъщност обстоятелствата за смъртта на Менжински, Куйбишев, Горки, са широко известни на всички по това време, с изключение на следователите. Менжински и Куйбишев отдавна страдат от хронично сърдечно заболяване„ 68-годишният Горки, който претърпява тежка туберкулоза в младостта си има активно работеща само 1/3 от белите дробове. Съществува версия, че причината за ареста на Казаков е същият нелекуван хроничен псориазис, който отново се развива при Сталин.

 

На 15 март 1938, г., веднага след присъдата, Казаков е разстрелян, а лизатотерапията е обявена за знахарски метод. По същото време хората на Сталин се разправят и със сина на Казаков, Борис, който живее с майка си в Саратов и учи в университета. Той е изпратен за десет години на север. След време Казаков-младши е възстановен в университета, защитава дисертация, преподава химия на студенти и се занимава с наука като баща си. В началото на -70-те години на 20-и век младите служители на Военномедицинската академия Владимир Хавинсон и Вячеслав Морозов се интересуват от изследванията на Казаков. Днес това са световноизвестни учени. Благодарение на тях се появяват уникални цитамини – биологично активни хранителни добавки, създадени на базата на комплекси, изолирани от животински органи и тъкани, с добавяне на витамини и минерали. Професор Игнати Николаевич Казаков два дни след излизането на присъдата, на 15 март 1938 г. (тогава е бил на 48 г.) е разстрелян в района на 24-ти км на Калужкото шосе, където се намират вилата на Хенрих Ягода и т.нар. военно-стрелкови полигон. Там до 1941 г. са разстреляни 6 500 души арестувани непосредствено само от Централния апарат на НКВД.

 

 

Между Казакови Николай Ежов, съветски държавен и политически деятел Народен комисар на вътрешните работи (1936 - 1938), специално звание генерален комисар по държавната сигурност (съответства на военно звание маршал) от 1937 г., лишен от званието на 24 януари 1940 година, съществува неразбирателство.

 

Ежов дебне и клевети непрекъснато Казаков пред своите началници. Руснакът става известен с репресивните си мерки, придобили популярност като ежовщина. Формира извънредни органи при НКВД – т-нар. особени съвещания при НКВД и тройки на НКВД. Главен организатор и вдъхновител на много трагедии.

 

 

На 29 октомври. 1938 г. Ежов е арестуван и обвинен в държавна измяна. Малко след ареста си признава, че е хомосексуален, както и че е имал връзка с революционера Филип Голощекин. Повечето от професионалистите историци утвърждават хипотезата, че Сталин не е починал от естествена смърт или болест, а е бил убит чрез отрова. На какви аргументи се основава това съмнение?- През 1937 г. Сталин прави опит да откъсне партийната номенклатура от властта чрез прекратяване на нейния „абонамент“ за управленските структури в СССР. Той предлага да... се въведат преки тайни избори като бъде допуснато съществуването и на други политически организации, освен комунистическата партия. Както може да се очаква, партократията се съпротивлява. Тръгва слух, който Сталин прегръща, че известни руски лекари и дори в Кремъл докторите тровят съзнателно своите пациенти. На първо място в списъка е българинът Игнати. Това също допринася за неговия край.

 

Казаков е реабилитиран на 4 февруари 1988 г. Знае се, че проф. Игнати Казакова е послужил за прототип на проф. Преображенски в знаменитото произведение на Михаил Булгаков „Собачье” сердце” („Кучешко сърце“).

Източник: Уикенд

1 Коментара

darkaveng

1 year before

А от запек някого да сме излекували? А от разстройство? А, верно, това е тема, жизнетрептяща, за следващи статии! Анадънму?😀

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.