Бавният и сигурен край на неокорпоративния модел на управление в държавата, наложен ударно през последните 4 години от асенсавилевците и кирилпетковците, нито ще върне загубените пари, нито загубеното време.
Онова, което ще ни е утеха, освен евентуалните присъди за безбройните беззакония, от нарушаването на Конституцията през кадруването в Митниците до съсипията на Конституцията и обратно, е повече да не правим така на избори, особено при задаващия се опит да се преконструира държавата.
Книги ще бъдат написани за голямата измама с "края" на Прехода, с "промяната", с фалшификацията на изборния процес и нормите на правовата държава в името на измислената съдебна революция, иначе казано овладяване на тази власт, от шепа неизвестни с каквоjf и да било професионални лобисти, като онзи, който се скри, за да очаква големия пост, който няма да получи въпреки платата.
Пихме една студена вода, а сега трябва да запретнем ръкави и изринем кочината, която създадоха онези, които докараха политическата слама и мъртвата риба по площадите на София.
Защото след това така или иначе започва новото време.
Vae victis!
Emigrant
3 weeks before
Това до някъде е вярно. Но не можем да им вменяваме на 100% вината за сегашното състояние на България. Тук има няколко ключови фигури: 1) Желю Желев с неговите Ликвидационни съвети за селското стопанство. За които той самият в последствие казва, че е било грешка да послуша американците. 2) Иван Костов, специалист по Научен комунизъм, реализирал най-криминалнаната приватизация в България 3) Боко създаде стройна схема за източване на европейски фондове. Държавната икономика има много дълъг период на инерция: Дори ако утре китайците (защото няма кой друг) кажат: Отваряме завод за електро автомобили, той ще започне работа най-рано след 10 години. Защото трябва време да обучиш специалисти. Така че сега събираме плодовете на предните управляващи.
Коментирай