България е единствената държава в Европа, в която училищата се готвят да затворят за трета поредна година (за най-малките в краен случай, който видимо ще настъпи при липсата на мерки и ваксинации).
Във всички останали европейски държави ваксинационната кампания върви и с аргумента, че само от възрастните зависи дали децата ще могат да излизат от дома си, да ходят на училище и да имат нормален социален живот. Съответно навсякъде ваксинираните вече надминават 50%, в Румъния буксуват малко и са с 37%.България е единствената държава в Европа, в която училищата се готвят да затворят за трета поредна година