КОЙ и на КАКВО ОСНОВАНИЕ разреши охраната на Кирил Петков???????

https://svobodnoslovo.eu/index.php/komentar/koy-i-na-kakvo-osnovanie-razreshi-ohranata-na-kiril-petkov/133849 SvobodnoSlovo.eu
КОЙ и на КАКВО ОСНОВАНИЕ разреши охраната на Кирил Петков???????

Вчера загина човек при ПТП в което участваше автомобил на НСО, превозващ Кирил Петков и Найо Тицин.

Според закона за НСО охраната включва:

1. лична охрана на определените в този закон лица;

2. охрана на обекти;

3. охрана на мероприятия;

4. специализиран транспорт.

Видовете охрана по могат да се прилагат поотделно или в комбинация в случаите, определени в закона.

Охранявани лица според чл.20 от ЗНСО са президента, вицепрезидента, 

председателя на Народното събрание , министър-председателя, 

главния прокурор, 

представители на друга държава, членовете на Министерския съвет, членовете на Конституционния съд, заместник-председателите на Народното събрание, 

председателя на Върховния касационен съд, 

председателя на Върховния административен съд, 

кмета на столицата;

При КОНКРЕТНА застрашеност на лицето в мирно време по решение на комисията по чл. 23 се разрешава охрана и на НАРОДНИ ПРЕДСТАВИТЕЛИ.

Комисията, която разрешава охраната се състои от председател - началникът на Националната служба за охрана, и членове: председателят на Държавна агенция "Национална сигурност" и главният секретар на Министерството на вътрешните работи.

КОЙ и на КАКВО ОСНОВАНИЕ разреши охраната на Кирил Петков???????

Румяна Ченалова

4 Коментара

хамалин

7 months before

тук е бг. много сме богати. бг колективната мисла (икономисти,политици,политолого-социолого алабалистите и др. важни пернати) казва в телевизора, че пари има за всичко. и в същото време събираме капачки. ей на това се вика бг социална шизофриния. примери за този наклон бооооол.

Коментирай

Не е необходимо разрешение

7 months before

Закон за НСО Чл. 21. (1) Специализиран транспорт в мирно време се осигурява на: 1. (изм. - ДВ, бр. 103 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г.) членовете на Министерския съвет, членовете на Конституционния съд, заместник-председателите на Народното събрание, председателя на Върховния касационен съд, председателя на Върховния административен съд, кмета на столицата; 2. .лицата, заемали длъжностите председател на Народното събрание или министър-председател - до 4 години след освобождаването им от длъжност.

Коментирай

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.