СВОБОДА ИЛИ СМЪРТ

https://svobodnoslovo.eu/index.php/komentar/svoboda-ili-smart/7282 SvobodnoSlovo.eu
СВОБОДА ИЛИ СМЪРТ

Тази дилема е избродирана дълбоко в съзнанието ни. А то - развято като знаме от пълководци, яхнали собственото си его. От кое робство се отказваме сега като избираме смъртта? Задминахме Бразилия по смъртност, изкачихме този срамен връх и сме първи в света. По глупост.

Най-ужасното е, че всъщност свободата има ново измерение за нас, българите. За управниците свободата е да се отървеш от отговорност. Вчерашните господари нямали нищо общо с провала на днешните. И обратното. Народът пък приема свободата като откъсване от реалността, като заслужено бягство в измамната утопия на собственото си невежество.

Свобода или смърт. Ако за предците ни тази дилема е била въпрос на чест, за нас е криворазбрано патриотично чесане. На топки, които нямаме.

Радослав Бимбалов

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.