Пораженията, които това управление нанася върху авторитета на страната придобиват измеренията на поредна национална катастрофа. Както и предишните се дължат на калпави едномерни и слаби политици.
И пак попадаме в плен на схизмата на националистите, които разделят нацията. И пак, като по някакво гротескно историческо стечение на обстоятелството, се водим от емоции и националистите, сега от ВМРО, доминират възприятията кой кара влака. Въпреки че като процент на влияние са в единиците без особен шанс да влязат в следващ Парламент. Те и за това упорстват, за да се представят на следващите избори като "спасители". Борисов няма полезен ход, защото знае, че ако не изпълни тяхното желание те напускат правителството и то пада.Пораженията, които това управление нанася върху авторитета на страната придобиват измеренията на национална катастрофа